VIDEO: Strategie spojení těla a mysli

https://www.blog.mojra.cz/post/269

Dnešní doba je typická svou uspěchaností a vysokými požadavky. My lidé se tak dnes a denně uvádíme do stresových situací, které jsou pro náš organismus dosti náročné. Dlouhodobé působení stresu rozhodně nemívá příznivé účinky



Pokud se potýkáme s nadměrným stresem či jinými psychickými problémy, snaží se nás na to naše tělo nejprve upozornit. Jestliže tato varování přehlížíme, může to mít devastující dopady na náš zdravotní stav.


Jak spolu tělo a duše souvisí?


Dozvíte se to v tomto videu.



Video pro vás připravil psycholog online psychologické poradny Mojra.cz -  PhDr. Josef Sýkora


 Zhruba 70 % zdravotních problémů souvislost s psychickou pohodou člověka. V některých případech si lékaři už nevědí rady. Ačkoli se potýkáme s fyzickými projevy nemoci, žádné vyšetření není průkazné. Jednoduše řečeno lékař nedokáže stanovit diagnózu, jelikož nemůže najít příčinu nemoci.

 

Základem psychosomatické medicíny je komplexní přístup k člověku, jak v rovině psychické, tak fyzické.


U dospělých je nejčastější příčinou vzniku psychosomatických problémů stres, vypětí, nedostatek spánku a odpočinku, vztahové problémy. Nejen dospělí však mohou trpět psychosomatickou poruchou, stále častěji se s těmito problémy setkáváme také u dětí, zejména v důsledku disharmonických vztahů v rodině či v kolektivu.


Chcete-li se psychosomatickým poruchám vyhnout, hraje důležitou roli pravidelná duševní hygiena. Ta spočívá ve schopnosti odpoutat se od každodenního stresu, aktivně odpočívat, relaxovat a zejména neodkládat řešení problémů na později. Nezanedbatelnou roli zde hraje také zdravý životní styl, vyvážená strava a dostatek spánku. Existují také různé strategie zvládání zátěžových situací. 


To, jakým strategiím budete dávat přednost určuje nejen vaše osobnost, ale také konkrétní situace. Lidé obecně dávají přednost tomu, co jim již v minulosti přineslo úlevu a pomoc. 



Základem úspěšné léčby psychosomatických onemocnění je uvědomění si problému, ochota o něm mluvit a také vyřešení stresující situace, respektive změna životního stylu. Léčba může být doplněna psychoterapií, fyzioterapií, různými potravinovými doplňky a vitaminy, v případě vážnějších forem i antidepresivy. 



|   Více o léčbě psychosomatických problémů si můžete přečíst v článku Psychosomatické problémy aneb PACIENTI BEZ DIAGNÓZY | |  





 

Pokud si vyberete možnost online konzultace v naší online psychologické poradně Mojra.cz naleznete jednoduchý návod na to, jak se objednat ve videu i v článku Krok za krokem:Jak se objednat k psychologovi.

 







Pokud si nevíte rady a pořád trochu tápete, jestli pomoc psychologa vyhledat nebo ne, rádi vám s tím pomůžeme. Můžete využít naší telefonické podpory (+420 731 226 690) nebo napsat e-mail na adresu poradna@mojra.cz.  Technická podpora je vám také k dispozici na chatu, který naleznete v pravém dolním rohu na našich webových stránkách.

Stačí, když stručně popíšete váš problém a my vyhledáme psychologa přímo pro vás, pomůžeme s objednávkou a objasníme všechny dotazy a nejasnosti týkající se psychologické konzultace.












Právě jste zhlédli VIDEO: Strategie spojení těla a mysli

Komentáře

  • Připojte se do diskuze.
    Zadéjte Váš kometář.

  • Avatar

Podobné články



Jak funguje mozek během spánku a proč je spánek zásadní pro duševní zdraví?

Jak funguje mozek během spánku a proč je spánek zásadní pro duševní zdraví?

Autor: psychologická poradna | Spánek | tipy psychologa | Proč je pro nás spánek tak důležitý? „Spánek je pro člověka totéž co natahování pro hodinky.“ (Arthur Schopenhauer)Slovo spánek pro většinu z nás znamená chvíli odpočinku a relaxace v pohodlí postele. Není žádným tajemstvím, že dobrý a kvalitní spánek je velmi prospěšný pro naše zdraví, a to jak po fyzické, tak psychické stránce. Pro člověka je spánek neoddělitelnou součástí zdravé...

Pokračovat ve čtení

Prevence duševního zdraví: Jak začít pečovat o svou mysl

Prevence duševního zdraví: Jak začít pečovat o svou mysl

Autor: Psychologická poradna | prevence duševního zdraví Mojra a RBP | tipy psychologaPředstavte si svou mysl jako zahradu. Jak byste se o ni starali, aby kvetla a prosperovala? Zalévali byste květiny, otrhávali plevel, hnojili, když je potřeba. Pokud byste tyto kroky zanedbali, zahrada by zarostla a bylo by těžké ji opět obnovit.  Prevence duševního zdraví je jako zalévání těchto květin – pravidelná péče, která přináší harmonii a klid. V našem uspěch...

Pokračovat ve čtení

Zimní únava: Jak v lednu získat energii a udržet si pozitivní myšlení?

Zimní únava: Jak v lednu získat energii a udržet si pozitivní myšlení?

Autor: psychologická poradna | Zimní únava | Tipy psychologa | Jak si udržet pozitivní myšlení i během únavných měsíců? Leden – měsíc nových začátků, očekávání a předsevzetí!Začátek nového roku je pro mnohé obdobím, kdy se snaží začít znovu, nastavit si nové cíle a naplnit své vize. Na druhou stranu však může být tento měsíc náročný, pokud jde o naše prožívání. Krátké zimní dny, nedostatek slunečního světla a chladné počas...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz

Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat