Krok za krokem: Jak se objednat k psychologovi

http://blog.mojra.cz/post/231

První návštěva psychologa často vyžaduje určitou dávku odvahy a také odhodlání čelit svým problémům. Mnoho lidí se ale zasekne na tom, že vlastně vůbec neví, jak se k psychologovi dostat. Kde se objednat? Koho oslovit? Co všechno je pro to potřeba?


Jak začít?


Pro začátek je nejlepší věnovat nějaký čas možnostem, které máte. Jak byste si svou konzultaci s psychologem představovali? S čím přesně potřebujete poradit/pomoci? Na základě vašich požadavků a přání můžete začít hledat psychologa přímo pro vás. Poptat se samozřejmě můžete také svých známých či praktického lékaře.


V současné době má většina psychologických poraden i soukromých psychologů vlastní webovou stránku, na které zjistíte všechny potřebné informace – délku konzultací, cenu, specializaci psychologa…


Pak už stačí jen zvednout telefon a do poradny zavolat, případně napsat e-mail. Nelekněte se, pokud s vámi nebude komunikovat přímo psycholog. Velmi často mají poradny i soukromé psychologické ordinace zaměstnaného člověka, který se stará o komunikaci s klienty a zprostředkovává termíny.


Ať už mluvíte přímo s psychologem nebo s jinou pověřenou osobou, nebojte se ptát! Ptejte se na všechno, co vám není úplně jasné nebo co potřebujete vysvětlit.


Čekací doba


Problém, na který nejspíše narazíte, jsou dlouhé čekací doby. A bez objednání to v dnešní době zkrátka nejde, termín si musíte domluvit dopředu.


Pokud budete mít štěstí, psycholog vás objedná nejdříve za měsíc, častěji vám však nabídne termín až za 2-3 měsíce. To už je opravdu poměrně dlouhá doba. Za čtvrt roku se toho může mnoho přihodit a jsou zkrátka problémy, se kterými tak dlouho čekat nechcete a potřebujete je řešit co nejdříve.


V naší poradně si toho jsme vědomi a snažíme se čekací doby maximálně zkracovat. Konzultaci si tak můžete domluvit klidně do druhého dne, o víkendech i o svátcích.


Potřebuji doporučení?


K psychologovi se můžete objednat i bez doporučení či žádanky. Nejčastěji se pak jedná o soukromé poradny a ordinace, kde platíte takzvaně na ruku. Pokud ale chcete, aby vám pojišťovna návštěvy psychologa proplatila, doporučení potřebujete. To vám po domluvě vystaví váš praktický lékař.

 


Pozor! Ne každý psycholog má smlouvu zrovna s vaší pojišťovnou, a tak i když doporučení mít budete, neznamená to automaticky, že vám sezení pojišťovna proplatí.Určitě se tedy dopředu informujte, zda psycholog, ke kterému chcete na konzultaci, doporučení vyžaduje, případně s jakými pojišťovnami spolupracuje.


Dostupnost


Existují dvě hlavní možnosti, které při volbě konzultací máte. Můžete dojet přímo do kamenné psychologické poradny či ordinace nebo využít psychologické poradenství online.


V mnoha městech bohužel stále psychologická pomoc není příliš dostupná a lidé za ní často musejí dojíždět i několik desítek kilometrů. To vyžaduje další čas i peníze navíc.


Někteří lidé naopak toto dojíždění volí dobrovolně, protože k psychologovi v místě bydliště docházet nechtějí. Důvodů může být hned několik: v malých městech se nic neutají, psycholog může být zároveň vaším známým, což by nedělalo dobrotu, nebo se specializuje na jiný typ problémů.


Konzultace s psychologem online


Všechny výše zmíněné problémy může vyřešit konzultace online. Není třeba za ní nikam dojíždět ani platit peníze navíc za dopravu nebo za parkování. Konzultace online je diskrétní, anonymní a můžete ji absolvovat z pohodlí domova. Časově bývá více flexibilnější, takže je možnost využít ji klidně po práci nebo o víkendech.


Výhody online psychologické poradny Mojra.cz  •     Krátké čekací doby – termín do druhého dne, konzultace o víkendech i o svátcích, možnost konzultací ve večerních hodinách


  •         Dostupnost – pomoc z pohodlí domova, není nutné nikam dojíždět


  •         Různorodost metod – emailové či hovorové konzultace


  •         Možnost výběru psychologa vybíráte z několika odborníků a přesně víte, na co se jaký psycholog zaměřuje


 


Jak si domluvit konzultaci na Mojra.cz?


1. Vyberte si psychologa

Prohlédněte si profily našich psychologů. Můžete si přečíst, na jaké problémy se nejčastěji zaměřují a hned vidíte i nejbližší možný termín konzultací.


2. Zvolte typ konzultace

Vybrat si můžete mezi e-mailovou nebo hovorovou konzultací (klasický telefonický rozhovor, Skype, WhatsApp, Viber…).


3. Objednejte se

Přes jednoduchý formulář dokončete vaši objednávku. Ničeho se nemusíte bát, formulář vás vede hezky krok po kroku, takže vždy přesně víte, co máte zadat.V případě jakýchkoli nejasností, dotazů nebo nevyhovujících termínů nás kontaktujte na čísle +420 731 226 690.
 
Pokud vás zajímá, jak se můžete v naší poradně Mojra.cz objednat, naleznete videonávod pod tímto odkazem VIDEO: Jak se objednat k psychologovi. 


Právě jste četli článek: Krok za krokem: Jak se objednat k psychologovi

Komentáře

  • Připojte se do diskuze.
    Zadéjte Váš kometář.

  • Avatar

Podobné článkyMojráček a cestovatelský deník

Mojráček a cestovatelský deník

„Mojráčku, vyčistit zoubky a honem do postýlky, zítra nás čeká velký den. Pojedeme na výlet!“ zavelela maminka. „A kam?“ ptá se Mojráček. „To je překvapení,“ řekne tatínek a dá Mojráčkovi pusu na dobrou noc.Ráno vzbudí maminka Mojráčka brzy, aby si stihl nachystat baťůžek a nasnídat se. Mezitím sama připravuje v kuchyni svačinu na cestu a po očku pokukuje po Mojráčkovi, který se ale vůbec netváří nadšeně. „Co se děje? Ty se na ten výl...

Pokračovat ve čtení

Vše, co potřebujete vědět, než se obrátíte na psychologa

Vše, co potřebujete vědět, než se obrátíte na psychologa

Toto je vše, co potřebujete vědět, než se obrátíte na psychologa. Nic víc, nic míň. Už žádné výmluvy, proč konzultaci stále oddalovat. Na první návštěvu psychologa se není potřeba nijak složitě připravovat. V dnešním článku vám položíme několik otázek, které byste si měli zodpovědět, než se k psychologovi vydáte. Jste připraveni?Proč?V úvodu první návštěvy vám psycholog nejspíše položí otázku: S čím za mnou přicházíte...

Pokračovat ve čtení

Mojráček radí dětem i rodičům

Mojráček radí dětem i rodičům

Mnozí si myslí, že dětský svět je bezstarostný, plný her a dobrodružství. Bohužel i děti mají své bolístky, svá trápení, před kterými je ani sebevíc milující rodič nedokáže uchránit. Nebo je třeba právě způsobí, ať už nevědomky, nebo úmyslně. Děti se s problémy neumí vypořádat tak, jako dospělí. Nemají tolik zkušeností a bojí se. Ruku na srdce, oni si někdy neví rady ani rodiče. Netuší, kde hledat pomoc, jak s dítětem o probl...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz


Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat Přehrát video