Krok za krokem: Jak se objednat k psychologovi

http://blog.mojra.cz/post/231

První návštěva psychologa často vyžaduje určitou dávku odvahy a také odhodlání čelit svým problémům. Mnoho lidí se ale zasekne na tom, že vlastně vůbec neví, jak se k psychologovi dostat. Kde se objednat? Koho oslovit? Co všechno je pro to potřeba?


Jak začít?


Pro začátek je nejlepší věnovat nějaký čas možnostem, které máte. Jak byste si svou konzultaci s psychologem představovali? S čím přesně potřebujete poradit/pomoci? Na základě vašich požadavků a přání můžete začít hledat psychologa přímo pro vás. Poptat se samozřejmě můžete také svých známých či praktického lékaře.


V současné době má většina psychologických poraden i soukromých psychologů vlastní webovou stránku, na které zjistíte všechny potřebné informace – délku konzultací, cenu, specializaci psychologa…


Pak už stačí jen zvednout telefon a do poradny zavolat, případně napsat e-mail. Nelekněte se, pokud s vámi nebude komunikovat přímo psycholog. Velmi často mají poradny i soukromé psychologické ordinace zaměstnaného člověka, který se stará o komunikaci s klienty a zprostředkovává termíny.


Ať už mluvíte přímo s psychologem nebo s jinou pověřenou osobou, nebojte se ptát! Ptejte se na všechno, co vám není úplně jasné nebo co potřebujete vysvětlit.


Čekací doba


Problém, na který nejspíše narazíte, jsou dlouhé čekací doby. A bez objednání to v dnešní době zkrátka nejde, termín si musíte domluvit dopředu.


Pokud budete mít štěstí, psycholog vás objedná nejdříve za měsíc, častěji vám však nabídne termín až za 2-3 měsíce. To už je opravdu poměrně dlouhá doba. Za čtvrt roku se toho může mnoho přihodit a jsou zkrátka problémy, se kterými tak dlouho čekat nechcete a potřebujete je řešit co nejdříve.


V naší poradně si toho jsme vědomi a snažíme se čekací doby maximálně zkracovat. Konzultaci si tak můžete domluvit klidně do druhého dne, o víkendech i o svátcích.


Potřebuji doporučení?


K psychologovi se můžete objednat i bez doporučení či žádanky. Nejčastěji se pak jedná o soukromé poradny a ordinace, kde platíte takzvaně na ruku. Pokud ale chcete, aby vám pojišťovna návštěvy psychologa proplatila, doporučení potřebujete. To vám po domluvě vystaví váš praktický lékař.

 

Pozor! Ne každý psycholog má smlouvu zrovna s vaší pojišťovnou, a tak i když doporučení mít budete, neznamená to automaticky, že vám sezení pojišťovna proplatí.


Určitě se tedy dopředu informujte, zda psycholog, ke kterému chcete na konzultaci, doporučení vyžaduje, případně s jakými pojišťovnami spolupracuje.


Dostupnost


Existují dvě hlavní možnosti, které při volbě konzultací máte. Můžete dojet přímo do kamenné psychologické poradny či ordinace nebo využít psychologické poradenství online.


V mnoha městech bohužel stále psychologická pomoc není příliš dostupná a lidé za ní často musejí dojíždět i několik desítek kilometrů. To vyžaduje další čas i peníze navíc.


Někteří lidé naopak toto dojíždění volí dobrovolně, protože k psychologovi v místě bydliště docházet nechtějí. Důvodů může být hned několik: v malých městech se nic neutají, psycholog může být zároveň vaším známým, což by nedělalo dobrotu, nebo se specializuje na jiný typ problémů.


Konzultace s psychologem online


Všechny výše zmíněné problémy může vyřešit konzultace online. Není třeba za ní nikam dojíždět ani platit peníze navíc za dopravu nebo za parkování. Konzultace online je diskrétní, anonymní a můžete ji absolvovat z pohodlí domova. Časově bývá více flexibilnější, takže je možnost využít ji klidně po práci nebo o víkendech.


Výhody online psychologické poradny Mojra.czü  Krátké čekací doby – termín do druhého dne, konzultace o víkendech i o svátcích, možnost konzultací ve večerních hodinách


ü  Dostupnost – pomoc z pohodlí domova, není nutné nikam dojíždět


ü  Různorodost metod – emailové či hovorové konzultace


ü  Možnost výběru psychologa vybíráte z několika odborníků a přesně víte, na co se jaký psycholog zaměřuje


 


Jak si domluvit konzultaci na Mojra.cz?


1. Vyberte si psychologa

Prohlédněte si profily našich psychologů. Můžete si přečíst, na jaké problémy se nejčastěji zaměřují a hned vidíte i nejbližší možný termín konzultací.


2. Zvolte typ konzultace

Vybrat si můžete mezi e-mailovou nebo hovorovou konzultací (klasický telefonický rozhovor, Skype, WhatsApp, Viber…).


3. Objednejte se

Přes jednoduchý formulář dokončete vaši objednávku. Ničeho se nemusíte bát, formulář vás vede hezky krok po kroku, takže vždy přesně víte, co máte zadat.V případě jakýchkoli nejasností, dotazů nebo nevyhovujících termínů nás kontaktujte na čísle +420 731 226 690.


 
Právě jste četli článek: Krok za krokem: Jak se objednat k psychologovi

Komentáře

  • Připojte se do diskuze.
    Zadéjte Váš kometář.

  • Avatar

Podobné článkyCopingové strategie: Víte, co vám pomáhá zvládat stres?

Copingové strategie: Víte, co vám pomáhá zvládat stres?

Dnešní doba je typická svou uspěchaností a vysokými požadavky. My lidé se tak dnes a denně uvádíme do stresových situací, které jsou pro náš organismus dosti náročné. Dlouhodobé působení stresu rozhodně nemívá příznivé účinky. Už od dětství si každý z nás vyvíjí určitě strategie zvládání zátěžových situací. Někdo se vrhá do řešení, jiný raději volí útěk. Obojí může být v určitých situacích výhodné. Zkusili už ...

Pokračovat ve čtení

ONLINE NEVĚRA: Nový fenomén naší digitální doby

ONLINE NEVĚRA: Nový fenomén naší digitální doby

Partnerské vztahy prochází lepšími i horšími obdobími. Objevují se krize, hádky i neshody. Na dva je toho tak akorát. Co když se ale do vztahu přidá ještě někdo třetí? Nevěra. Velký strašák každého vztahu. Už dávno se však nejedná jen o tajné schůzky v hotelích či poměry v práci. Nová doba a technologie přinášejí neuvěřitelné možnosti, a to i v oblasti vztahů. Jak se s nástupem digitálních technologií proměňují naše v...

Pokračovat ve čtení

Valentýn: Svátek zamilovaných, nebo pouhá komerce?

Valentýn: Svátek zamilovaných, nebo pouhá komerce?

Blíží se nám 14. únor a s ním den sv. Valentýna – jedněmi oslavovaný, druhými zatracovaný. Jaká je historie oslav dne zamilovaných? Jde v tento den opravdu o lásku, nebo jen o pouhou komerci? Na to se podíváme v dnešním článku. Jak vznikl den svatého Valentýna? Oslavy dne svatého Valentýna mají původ v anglosaských zemích. V tento den si partneři každoročně vyznávají lásku a obdarovávají se maličkostmi – sladkosti, přáníčka s ...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz


Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat Přehrát video