Soukromý psycholog vs. psycholog na pojišťovnu

http://blog.mojra.cz/post/195

Rozhodli jste se vyhledat pomoc psychologa, ale neumíte se rozhodnout, zda si vybrat soukromou poradnu, nebo tu, kde vám konzultaci uhradí pojišťovna? Vše má svá pro a proti, pojďme se tedy podívat na to, co vám může soukromý psycholog oproti „veřejného“ nabídnout. Třeba vám to ulehčí rozhodování.


Když terapii proplácí pojišťovna


Někteří lidé jednoduše nemají dostatek financí na to, aby si mohli zaplatit terapii u soukromého psychologa. Nebo se jim zdá, že investovat do svého psychického zdraví je zbytečné – cena jednoho sezení u psychologa se pohybuje od 500 Kč výš. A tak je pro ně psycholog hrazený pojišťovnou jedinou přípustnou možností. 


Ať tak či onak, navštívit klinického psychologa, kterého proplácí pojišťovna není až tak jednoduché. V první řadě totiž musíte mít doporučení od svého praktického lékaře. Jednoduše musí být podezření na nějaké duševní onemocnění. Jestliže chcete řešit např. manželskou krizi, pojišťovna zařadí zpátečku a tento typ konzultací vám s největší pravděpodobností neproplatí. Samozřejmě se pak můžete zkusit obrátit na některou z neziskových organizací, které vám nabídnou pomoc v rámci řešení jakéhokoliv problému. Ovšem jak dlouho si u nich počkáte na konzultaci a jaké mají interní pravidla schvalování žádostí, těžko říct.


Velkým problémem veřejně dostupných poraden je nedostatek odborníků. Pojišťovny totiž neuzavírají smlouvy se všemi klinickými psychology, ale jen s některými. Jejich ordinace jsou tak přecpané až k prasknutí a vecpat se do objednacího kalendáře je takřka nemožné. Můžete si na konzultaci počkat i několik měsíců. Jenže u většiny problémů hraje podstatnou roli včasná léčba.


Seznam psychologů hrazených pojišťovnou naleznete ve většině případů na stránkách vaší zdravotní pojišťovny. 


Dalším, ne moc oblíbeným, faktem je to, že když už se do péče psychologa „na pokladnu“ dostanete, bude vám založena zdravotní dokumentace. Ono totiž pojišťovny chtějí vědět, za co vynakládají své peníze, a tak jim musí psycholog sdělit vaši diagnózu. Některým klientům to může vadit, nebo se obávají, že se tato informace dostane ven.


Terapie „za hotové“


Z toho, co jsme si napsali o terapii hrazené pojišťovnou zřejmě vyplývá, jaké výhody vám může přinést terapie v soukromé poradně. Ano, sice si za ni zaplatíte, ale na druhou stranu nepotřebujete žádné doporučení od lékaře. Vše, co soukromému psychologovi řeknete, zůstane v jeho ordinaci, protože nikomu nemusí vykazovat vaši diagnózu. Výběr psychologa není omezen tím, zda má uzavřenou smlouvu zrovna s vaši zdravotní pojišťovnou. Takže sehnat odborníka, který se specializuje konkrétně na váš problém bude snazší (ať už je to soukromý psycholog v Ostravě nebo v Praze). To ocení zejména rodiče, protože například dětský psycholog hrazený ze zdravotního pojištění je nedostatkovým zbožím.


Rozhodně však nechceme tvrdit, že by kvalita péče psychologa hrazeného ze zdravotního pojištění byla nižší než u psychologa soukromého. To v žádném případě. Ať už se rozhodnete pro jakéhokoliv psychologa (soukromého vs hrazeného), vždy byste si měli ověřit jeho důvěryhodnost a kvality. Nejlepší psycholog totiž neznamená nejdražší.  Nejsnazší cestou jsou různé stránky na internetu a diskuze. Dát můžete také na doporučení známých či lékaře.


Mojra.cz – SOUKROMÁ psychologická poradna ONLINE


Ano, naše poradna nespadá mezi ty, které jsou hrazeny ze zdravotního pojištění. Tudíž si u nás klient musí konzultace hradit sám. Na kolik vás vyjde u psychologa cena za sezení si můžete přečíst v minulém článku. Dočtete se v něm mimo jiné, jak se liší ceny psychologů v Ostravě, Brně nebo Praze, jak se ceny pohybují v naší online psychologické poradně a mnoho dalšího.


Proč si vybrat zrovna naši psychologickou poradnu?


Klientům zaručujeme naprostou diskrétnost a anonymitu. Díky tomu, že fungujeme online, nemusíte nikam cestovat, vše vyřídíte z pohodlí svého domova. To ocení obzvlášť ti, kteří nechtějí, aby je někdo viděl do ordinace psychologa vstupovat.


Nesetkáte se u nás s dlouhými objednacími lhůtami (reálně dosáhnete na konzultaci ještě týž den, kdy si ji objednáte), můžete tak řešit své problémy ihned a neodkládat je na později. Kromě toho nejste omezováni pracovní dobou vaší ani psychologa, protože naši psychologové nabízejí termíny i v odpoledních či večerních hodinách. A to nejen v pracovní dny, ale i o víkendu.


Obrátit se na nás můžete s jakýmkoliv problémem, náš tým tvoří 12 zkušených psychologů z různých oblastí psychologie (11 českých a jedna polská psycholožka). Terapie probíhá prostřednictvím videohovoru přes Skype, WhatsApp, Viber, telefon nebo email. Nemusíte mít obavy, že by tento způsob konzultací nebyl dostatečně účinný, ačkoli chybí osobní kontakt, je dnes tato terapie srovnatelná s tou v kamenné poradně.


Psychologové online psychologické poradny Mojra.cz

 

PhDr. Michaela Miechová

Patronka a zakladatelka projektu Mojra.cz

Dříve pracovala jako psycholog v rodinné a manželské poradně.

V současné době působí v oblasti penitenciární a forenzní psychologie.

Orientuje se na individuální psychologické poradenství pro děti a dospělé, partnerské a manželské problémy, zaměřuje se také na individuální rozvoj jedince, závislosti na alkoholu a drogách, práci s agresivními jedinci.

Kompletní profil psycholožky naleznete zde

PhDr. Josef Sýkora

 

V současné době působí v oblasti penitenciární a forenzní psychologie.

Orientuje se na individuální psychologické poradenství pro dospělé, psychosomatické potíže, podpůrnou psychoterapii, psychodiagnostiku, energetické cvičení, formování osobnosti a chování, posílení psychické odolnosti, na problematiku zvládání úzkostných stavů, sociální fobie a psychogenní příčiny neplodnosti.


Kompletní profil psychologa naleznete zde
PhDr. Lenka Kolajová

 

Působí jako nezávislý poradce, lektor, kouč manažerských a sociálních dovedností. Vyučuje při Bussines Institutu – MBA soft skills. Publikuje v odborných časopisech a roku 2006 vydala knihu Týmová spolupráce.

Orientuje se na individuální psychologické poradenství, rodinné, partnerské a mezilidské vztahy, práci v týmech a vedení lidí, koučování a diagnostiku.

 

Kompletní profil psycholožky naleznete zde
PhDr. Mgr. Ing. Jarmila Adamove

 

Pracuje v rodinné poradně, publikovala e-monografii „Vzťahová väzba v detstve a v dospelosti“.

Orientuje se na individuální psychologické poradenství pro děti a dospělé, párové poradenství, vztahy v rodině, rozvodové a porozvodové problémy, výchovné poradenství pro rodiče a náhradní rodiče, životní krize, zátěžové situace, provázení po úmrtí blízkého. Kompletní profil psycholožky naleznete zde
PhDr. et Mgr. Hana Alblová

 

Aktuálně se soustředí na životní spokojenost klientů a tématiku migrantů v ČR. 13 let se věnuje psychoterapii, lektorování a koučinku.

Orientuje se na krizovou intervenci, poruchy příjmu potravy, sebepoškozování, závislosti, poradenství pro adolescenty, dlouhodobé individuální poradenství, rozvodová řízení, sexuální selhání, překonávání traumat, syndrom vyhoření, koučink ve firmách, skupinová sezení a mnoho dalšího.

Kompletní profil psycholožky naleznete zde

Mgr. Kristýna Peková

 

V současnosti pracuje s obětmi domácího násilí a k tomu působí jako školní psycholožka. Čerpá ze zkušeností z práce ve školství a vězeňství.

Orientuje se na řešení obtíží ve vztazích a rodině, páru, na zlepšování rodinných vztahů, zvyšování sebeúcty člověka, pocitu vlastní hodnoty a s tím spojené osobní spokojenosti.

 

Kompletní profil psycholožky naleznete zde

 
Mgr. et Mgr. Ludmila Kubjátová

 

V současnosti působí jako školní psycholožka na ZŠ. Čerpá ze svých zkušeností ze sociálních služeb – práce s rizikovou mládeží a lidmi v tíživé životní situaci.

Orientuje se na individuální poradenství pro děti, mládež a dospělé, problémy ve výchově dětí a dospívajících, problémy partnerského soužití, nemoc a péče o nemocného, krizovou intervenci.

 

Kompletní profil psycholožky naleznete zde

Mgr. Tereza Machová

 

Pracovala v Domově pro seniory a v současnosti pracuje jako školní psycholožka na SŠ.

Orientuje se na problémy vzájemného soužití, individuální psychologické poradenství pro mládež a dospělé, depresivní poruchu, poruchy příjmu potravy, kognitivně behaviorální terapii úzkostné poruchy.   Kompletní profil psycholožky naleznete zde                                      

Mgr. Natália Vodilová 

Připravuje se na výkon práce ve zdravotnictví, absolvovala výcvik pro Narativní psychoterapie, kurz Hypnózy a Autogenního tréningu. Pracovala jako psycholog v resocializačním zařízení, v Centru poradenských služeb ve vězení, psychiatrické léčebně…

Orientuje se na individuální psychologické poradenství pro dospělé, aktivně se zaobírá problematikou závislostí, pracuje s depresivním a úzkostným laděním klientů, snaží se o oddělení klienta od problému.

 Kompletní profil psycholožky naleznete zde

Mgr. Jana Brunariová

 

Pracuje v ambulanci klinické psychologie na Slovensku, zúčastňuje se mnoha specializačních kurzů, je frekventantkou komplexního psychoterapeutického výcviku v systemické terapii.

Orientuje se na individuální psychologické poradenství pro mladistvé a dospělé, řeší problémy z oblasti partnerského a rodinného soužití, poradenství pro látkové/nelátkové závislosti, psychodiagnostika a krizová intervence.

 Kompletní profil psycholožky naleznete zde

Mgr. Eliška Kostková

 

Pracuje s dětmi předškolního věku, podporuje rodiče na rodičovské dovolené. Pracovala v diagnostickém ústavu, ve škole, v MŠ, v nízkoprahovém zařízení, působila jako školní psycholožka.

Orientuje se na individuální poradenství pro děti, dorost a dospělé, mezilidské, rodinné a partnerské vztahy. Zabývá se raným vývojem dětí (spánek, kojení, nošení) a celkově kontaktním rodičovstvím.

 

Kompletní profil psycholožky naleznete zde


Pokud se rozhodnete pro online konzultaci s některým z psychologů poradny Mojra.cz, vždy se setkáte s profesionálním přístupem. Objednat konzultaci s psychologem si můžete jednoduše na našich stránkách. Podporujeme i mobilní verzi, tudíž máte psychologa v podstatě na dosah ruky, kdykoli a odkudkoli.  
Právě jste četli článek: Soukromý psycholog vs. psycholog na pojišťovnu

Komentáře

  • Připojte se do diskuze.
    Zadéjte Váš kometář.

  • Avatar

Podobné článkyLarvovaná deprese: Když psychika promlouvá prostřednictvím těla

Larvovaná deprese: Když psychika promlouvá prostřednictvím těla

Deprese. To je něco víc než jen špatná nálada. Jde o sloučení dědičných predispozic s vývojově podmíněnými změnami a aktuálními zátěžovými faktory. U člověka trpícího depresemi dochází ke změně ve struktuře a funkčnosti mozku. Deprese se však může objevit také jako reakce na dlouhodobou psychickou zátěž. Mezi typické příznaky depresivních stavů patří patologický nedostatek radosti, pesimistické nahlížení na svět, lhostejnost k okolnímu ...

Pokračovat ve čtení

Žárlivost: Důkaz lásky, nebo zabiják vztahu?

Žárlivost: Důkaz lásky, nebo zabiják vztahu?

Červíček pochybností občas zahlodá v každém z nás. Po firemním večírku, na kterém jste nebyla, nenápadně prohlédnete partnerovi kapsy a límeček košile. Sevře se vám žaludek, když se přítel podívá na zadek jiné slečně. Zapochybujete o tom, že opravdu tráví přesčasy v práci, že je partnerka vážně v kadeřnictví s kamarádkami a ta služební cesta se šéfem bude probíhat ve vší počestnosti…  Každou tuto myšle...

Pokračovat ve čtení

Když loutkář tahá za nitky: TECHNIKY MANIPULACE a jak se jim bránit

Když loutkář tahá za nitky: TECHNIKY MANIPULACE a jak se jim bránit

S manipulátory se setkáváme dnes a denně, jen o tom většinou nemáme ani tušení. Zamyslete se, kolikrát jste od někoho slyšeli „Já bych to udělal/a, ale když tobě to jde lépe. Aha, ty nemáš čas?! Tak já si to teda udělám, i když to asi nedopadne dobře…“ Někteří jsou silní a odolají, jiní v záchvatu výčitek svědomí nakonec svolí a práci udělají. Ano, samozřejmě je to jen obrazný příklad, ne za každou žádostí o pomoc je skryta m...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz


Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat Přehrát video