Kolik stojí sezení u psychologa

https://blog.mojra.cz/post/194

Finance nemusí být překážkou!

Tak jsem se rozhodla jít k psychologovi, ale mám strach, aby mě ty konzultace nepřivedly na mizinu… Finance jsou častým důvodem, proč lidé s návštěvou psychologa váhají. Vyplatí se to? Nezruinuje mě to? Kolik mě to vlastně bude stát?


Není výdaj jako výdaj

Začneme trochu zeširoka, takovým malým zamyšlením. Samozřejmě, jsou situace a životní období, kdy každý výdaj navíc bolí a opravdu není z čeho brát. Jsou ale také chvíle, kdy lidé považují psychologa za zbytečnou investici, na kterou v jejich rozpočtu není místo. V takových chvílích je dobré se na chvíli zastavit a podívat se na vlastní priority a žebříček hodnot. Na kolik si ceníte vlastního duševního zdraví?

Je totiž poměrně zajímavé sledovat, že za kadeřníka, kosmetiku, nové oblečení, auta, elektroniku a další věci jsme schopni utratit měsíčně nemalé peníze. Investici do psychického zdraví lidé ale dlouze zvažují. Proč?  Možná je to proto, že si nechceme problémy připustit. Nebo si myslíme, že na ně stačíme sami. Jenže některých problémů a starostí se sami zbavit nedokážeme. Někdy potřebujeme pomoci…


Kolik to bude stát?

Když už se přeci jen rozhoupáte k tomu, že si konzultaci s psychologem domluvíte, je možné že narazíte na to, že se ceny psychologů různí. A to může být dosti matoucí. Proč má jeden soukromý psycholog úplně jinou cenu než druhý? A je nižší cena konzultace známkou méně kvalitní péče? Pojďme se podívat, jak to s těmi cenami psychologických konzultací je a na co si dát pozor.

Čtěte také: Soukromý psycholog vs psycholog na pojišťovnu


Jiný kraj, jiný mrav…

Za prvé je nutné říci, že stejně jako v jiných odvětvích, také ceny v oblasti duševního zdravá neustále stoupají. Obvykle za sezení s psychologem zaplatíte 700 – 1200 Kč. Záleží také na tom, ve kterém městě budete poradnu navštěvovat.

Cena za psychoterapii je ovlivňována mnoha faktory. Ať už je to životní, respektive finanční úroveň dané lokality, náklady spojené s konzultací apod. V psychologii však levné rozhodně neznamená horší. A naopak vysoká cena není zárukou kvality. Při výběru psychologa byste se neměli ohlížet pouze na cenu. Na co si dát při hledání psychologa pozor a jak správně vybrat psychologa si můžete přečíst v článku Jak najít dobrého psychologa.


Pro představu jsme připravili menší srovnání cen psychologů ve třech největších městech ČR. Uvedené ceny jsou vždy za 50 minut konzultace v kamenné poradně.

Psycholog - ceny Ostrava

V tomto průmyslovém městě se drží s cenami konzultací ještě vcelku nízko. Za individuální konzultaci zde zaplatíte od 600 do 950 Kč. Návštěva v partnerské, manželské nebo rodinné poradně vás vyjde na 690–14300 Kč.

Psycholog - ceny Brno

V Brně se ceny psychologů pohybují v rozmezí 600–1000 Kč za konzultaci pro jednoho člověka. Párová a rodinná terapie vychází na 1000–1500 Kč, opět za necelou hodinu rozhovoru s psychologem.

Psycholog - ceny Praha

Jak jistě očekáváte, bude cena za  sezení u psychologa v Praze podstatně vyšší. Za jednu individuální konzultaci s psychologem zaplatíte většinou okolo tisícovky, v urgentních případech nebo mimo objednací dobu až 5000 Kč. Párová terapie vás může vyjít na 1200–1800 Kč. A pokud řešíte rodinné problémy, např. s tchyní a tchánem, připravte se na to, že padesáti minutová terapie vás může stát až 2000 Kč.

 

A jak je to v případě online konzultací?

Stále více psychologů se dnes snaží svým klientům vyjít vstříc a nabízejí možnosti konzultací po telefonu. Zajímavé je, že si někteří za tuto službu účtují nadstandardní poplatky. A jsou i takové poradny, které si účtují hovor s klientem od minuty. To je sice fajn v případě, kdy chcete jen rychlou desetiminutovku, ale na druhou stranu, když se zapomenete, může vás to stát pořádný balík.

 


Ceny konzultací v online psychologické poradně Mojra.cz


Nemůžeme vám zde vypsat kompletní ceník všech soukromých psychologů a psychologických poraden, to zkrátka nejde. A tak vám alespoň představíme ceník naší psychologické poradny.

Pokud se rozhodnete pro konzultaci s psychologem v poradně Mojra.cz vyjde vás hodinový rozhovor na 791 Kč. Ano, správně. Délka sezení je u nás o 20% delší než ve většině poraden v České republice, které nabízejí klientům 50 minut s psychologem. Kromě toho nemusíte nikam dojíždět, vše probíhá z pohodlí vašeho domova. Cenu konzultace znáte dopředu, nezahrnuje žádné skryté poplatky.

V případě, že potřebujete jen rychlou radu, můžete si objednat pouze 30 minutovou konzultaci, kde je cena podstatně nižší. A jestliže patříte k těm, kteří se umí lépe ze svých pocitů vypsat, mysleli jsme i na vás a nabízíme možnost emailové konzultace.

Oproti jiným poradnám pak nerozlišujeme, zda se jedná o konzultaci individuální, párovou nebo rodinnou. Cena se odvíjí od vámi zvolené délky konzultace, ne od počtu osob, které se jí zúčastní.

 KOMPLETNÍ CENÍK NAŠICH KONZULTACÍ NALEZNETE ZDE.


TIP! Jak můžete ušetřit?


  • Využijte firemní benefity: V poradně Mojra.cz můžete konzultaci s psychologem uhradit prostřednictvím firemního benefitu. Můžete využít body téměř všech benefitních programů.


  • Zažádejte o slevu: Nabízíme také slevy pro studenty, seniory, matky samoživitelky, matky na rodičovské dovolené a také pro všechny, kteří se momentálně nacházejí v nepříznivé finanční situaci. Zažádat o slevu  • Nechte se obdarovat: Znáte tu chvíli, když se vás někdo zeptá: Co by sis přál/a k Vánocům? A co bys chtěl/a k narozeninám, co by se Ti hodilo? A vy odpovíte, že nic, že přece nic nepotřebujete? Zkuste být tentokrát upřímní a svým blízkým nebo přátelům řekněte, že by vám udělala radost konzultace s psychologem. Dotyčný poté může zakoupit dárkový poukaz a ten vám k Vánocům. Narozeninám nebo k jiné příležitosti darovat. Vy dostanete dárek, který má smysl a váš blízký nebo příbuzný bude mít o starost méně, co se vymýšlení dárku týče.

 


KLIENTSKÁ LINKA MOJRA.CZ
+420 731 226 690         
poradna@mojra.cz

CHCI SI OBJEDNAT KONZULTACI

Právě jste četli článek:  Kolik stojí sezení u psychologa

Komentáře

  • Připojte se do diskuze.
    Zadéjte Váš kometář.

  • Avatar

Podobné článkyNásilí na ženách: Rozhovor s Mgr. Adélou Segetovou

Násilí na ženách: Rozhovor s Mgr. Adélou Segetovou

Jaké pocity nejčastěji z dlouhodobého hlediska prožívají oběti domácího násilí či znásilnění? Jak to ovlivní jejich psychiku?Oběti domácího násilí zažívají celou paletu emocí. Mohou prožívat strach, hněv, smutek, apatii, ale také stud, naději, lásku či vinu. Tato různorodost pocitů souvisí s cyklem násilí, při kterém dochází ke střídání fáze klidu, zvyšování napětí a násilí. Rovněž díky tomu, že oběti domácího násilí ...

Pokračovat ve čtení

Násilí na ženách: jaké jsou varovné signály, charakteristiky, průběh, kde hledat pomoc, a co děti?

Násilí na ženách: jaké jsou varovné signály, charakteristiky, průběh, kde hledat pomoc, a co děti?

Násilí na ženách je jedním z nejčastějších způsobů porušování lidských práv. Statistiky hovoří jasně, nějakou formou násilí ze strany muže se setkalo až 35 % žen! A to není zahrnuto sexuální obtěžování. Čísla zvedá i pandemie koronaviru, kdy se významně zvýšil zájem o služby organizací pracující s obětmi domácího násilí, a to až o 60 %.Každým rokem u nás desítky žen přijdou o život právě následkem takového násilí....

Pokračovat ve čtení

Psychologie zločinu: Proč se z lidí stávají zločinci?

Psychologie zločinu: Proč se z lidí stávají zločinci?

Jsou vám tyto věty povědomé? Můžeme je poměrně často slyšet nebo číst v krimi zprávách a v novinách. Mohlo se vám to ale stát i na vlastní kůži, někdo z vašeho okolí, o kom jste si mysleli jen to nejlepší, udělal něco strašného. A teď nevíte, jestli máte tak příšerný čich na lidi, nebo to na sobě opravdu nedal znát. A můžete teď někomu plně důvěřovat? Těch hodných, slušných, bezproblémových a úspěšných, kteří jedn...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz


Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat Přehrát video