Online poradenství: PSYCHOLOG PŘES SKYPE

http://blog.mojra.cz/post/110

Doba jde stále kupředu a moderní technika si našla místo v životě každého z nás. Dnes a denně využíváme různé možnosti, které nám internet nabízí, ať už je to objednání jídla, dárků, dovolené, nebo právě konzultace s psychologem. Tato forma konzultací na dálku je čím dál víc oblíbená, avšak najdou se i tací, kteří jsou k tomu všemu skeptičtí a volí raději kontakt tváří v tvář. V dnešním článku se tedy podíváme na to, jaké výhody a nevýhody poradenství prostřednictvím Skype přináší a u koho je online komunikace s psychologem nejvíce oblíbená.


Co je Skype?


Tak na tuto otázku zná dnes odpověď snad každý. Skype je peer-to-peer (česky doslova rovný s rovným) program, který umožňuje komunikaci formou videohovorů. Poprvé se tento program objevil v roce 2003 a jeho autory jsou Niklas Zennström a Janus Friis.


Skype umožňuje uživatelům komunikovat mezi sebou zdarma, stal se tak jednou z nejoblíbenějších aplikací pro videohovory. Konzultace s psychologem na dálku prostřednictvím Skype se nejvíce blíží klasické formě terapie v kamenné ordinaci.


Výhody online konzultace s psychologem přes Skype:


Domácí prostředí

Návštěva psychologa je často protkána nervozitou, klienti se nemusejí v cizím prostředí cítit dobře, často na ně ordinace působí velmi izolovaně. Mají pak problém se uvolnit, což značně komplikuje průběh terapie. Oproti tomu při videohovoru přes Skype je klient doma nebo v prostředí, které je mu příjemné a snáze se tak dokáže psychologovi otevřít.


Dobrá dostupnost

Online psychologickou konzultaci můžete využít odkudkoliv, kde je připojení k internetu. Nejste tak omezení nutností dojíždět do kamenné poradny a psychologická pomoc je vám na dosah např. i v zahraničí.


Psycholog napořád

Často nás v životě překvapí změny, které nečekáme. Jednou z nich může být třeba stěhování, jakmile tedy změníte bydliště, nemusíte nutně změnit psychologa, zůstane vám dostupný odkudkoliv. Toto je opravdu velkou výhodou, protože najít dobrého psychologa je obtížné a muset se ho vzdát kvůli dojíždění může být pro klienta stresující.


Anonymita

Mezi další nesporné výhody můžeme zařadit to, že pokud nechceme, psycholog nás neuvidí, pouze uslyší. Samozřejmě že psycholog má kameru zapnutou po celou dobu konzultace, ovšem vás do toho nutit nebude. Toto může pomoci překonat klientovi první ostych, a také je to záruka toho, že jej neuvidí nikdo ze známých vstupovat do ordinace psychologa.


Úspora času

V dnešní uspěchané době nemáme času nazbyt. Při komunikaci s psychologem přes Skype ušetříme čas, který bychom jinak věnovali dojíždění do kamenné poradny, což jistě každý ocení.Nevýhody online konzultace s psychologem přes Skype:


Online komunikace s psychologem sebou přes všechny výhody nese i různá úskalí. V první řadě zde chybí osobní kontakt, psycholog nemá možnost (zejména při vypnuté kameře klienta) pozorovat neverbální projevy klienta a reagovat na ně. Při horší kvalitě internetového připojení hrozí, že v průběhu konzultace bude hovor přerušen, nebo bude jeho kvalita na nízké úrovni. Některým klientům může pak více vyhovovat prostředí ordinace více než to domácí, a to zejména proto, že mají obavy z vyrušení dětmi, rodiči, partnerem apod. I přes všechny nevýhody, které může terapie na dálku mít, převažují její výhody, zejména tedy to, že je dostupná kdykoli a odkudkoli.Pro koho je online terapie přes Skype vhodná?


Pro kohokoli, kdo se potřebuje vyrovnat s nějakým problémem, jenž narušuje jeho psychickou pohodu. Nejvíce početnou skupinu klientů tvoří ti, kteří:


- žijí v zahraničí a nemají možnost získat v cizině pomoc v rodném jazyce
- nejsou mobilní (jsou z důvodu nemoci upoutáni na lůžko, mají pohybové omezení, senioři apod.)
- bydlí v odlehlých částech republiky a mají tak ztíženou možnost navštívit kamennou poradnu
- nemají hlídání pro děti, mají dlouhou pracovní dobu, pracují v turnusech (doma/zahraničí) atd.
- jsou obětí domácího násilí, týrání a bojí se navštívit poradnu osobně
- mají strach z reakce okolí a chtějí zůstat v naprosté anonymitěJak online konzultace s psychologem přes Skype probíhá?


Je to jednoduché, na stránkách naší online psychologické poradny Mojra.cz si zvolíte délku konzultace přes Skype, psychologa, se kterým chcete hovořit a vyberete si čas, který vám nejvíce vyhovuje. Ve smluvený termín se přihlásíte do svého Skype účtu a vyčkáte na příchozí video hovor od psychologa. Je jen na vás, zda si zapnete kameru na vašem počítači, či nikoliv. Psychologa však uvidíte vždy. V pohodlí domova se lépe uvolníte, což vám usnadní komunikaci s psychologem.

Přestože stále mnoho klientů preferuje osobní setkání s psychologem v jeho ordinaci, získává si online konzultace své místo v nabídce psychologických služeb. Klienti naší online poradny Mojra.cz nemusí mít obavy, že by tento způsob terapie byl méně účinným. Naši psychologové jsou natolik zkušení, aby zvládli vést konzultace přes Skype s kvalitou srovnatelnou kontaktu tváří v tvář. Konzultaci přes Skype si můžete objednat ZDE.

Právě jste četli článek: Online poradenství: PSYCHOLOG PŘES SKYPE

Komentáře

 • Připojte se do diskuze.
  Zadéjte Váš kometář.

 • Avatar
 • karol rusnak před rokem
  karol rusnak

  Potreboval by som konzultaciu ohladom vstahou. S manzelkou sme na pokraju krachu a chcem vediet ci robite partnerske terapie cez Skype a ako to funguje. Mohli by ste mi dat viac informacii??

 • Tým poradny Mojra.cz před rokem
  Tým poradny Mojra.cz

  Dobrý den, ano partnerské terapie přes Skype poskytujeme. Pro objednání stačí kliknout na tento odkaz https://mojra.cz/zakaznik/VlozitKonzulataci vybrat si psychologa, termín konzultace, uvést kontakt na vás a vyplnit potřebná pole v objednávce. Poté objednávku konzultace odeslat a uhradit. V termínu konzultace pak stačí být s manželkou u Skypu a psycholog vás bude kontaktovat. Přehled našich psychologů naleznete také zde: https://mojra.cz/nasi-psychologove Pokud budete mít jakékoliv další dotazy nebo budete potřebovat pomoci s objednávkou, neváhejte nás kontaktovat - na chatu v pravém dolním rohu, emailem, nebo telefonicky. Tým poradny Mojra.cz


Podobné článkyKolik stojí sezení u psychologa

Kolik stojí sezení u psychologa

Finance nemusí být překážkou!Tak jsem se rozhodla jít k psychologovi, ale mám strach, aby mě ty konzultace nepřivedly na mizinu… Finance jsou častým důvodem, proč lidé s návštěvou psychologa váhají. Vyplatí se to? Nezruinuje mě to? Kolik mě to vlastně bude stát? Není výdaj jako výdajZačneme trochu zeširoka, takovým malým zamyšlením. Samozřejmě, jsou situace a životní období, kdy každý výdaj navíc bolí a opravdu není z čeho brát....

Pokračovat ve čtení

Partner odchází od rodiny: Jak se s tím vyrovnat?

Partner odchází od rodiny: Jak se s tím vyrovnat?

A žili spolu šťastně až do smrti, dokud od nich neodešel…Každý z nás si pro sebe přeje ten krásný pohádkový konec, zároveň ale s věkem a zkušenostmi zjišťujeme, že vztahy vůbec nejsou vždycky tak pohádkové, jak jsme si představovali. Sluníčkové dny střídají partnerské krize, roztomilé zlozvyky se mění na zdroj hádek a špatné nálady. Některé vztahy tohle všechno ustojí, jiné se rozpadnou. Rozchod může proběhnout v klidu a vzá...

Pokračovat ve čtení

PSYCHOLOG: Na co se ptá a jak mu odpovídat?

PSYCHOLOG: Na co se ptá a jak mu odpovídat?

Pokud jste dosud odkládali návštěvu psychologa jen proto, že jste měli strach z toho, co vás vlastně čeká, je nejvyšší čas to změnit! Péči o duševní pohodu není radno odkládat. Je to jako s bolavým zubem – čím déle návštěvu odkládáte, tím horší bolest je. To, co by vyřešila drobná plomba, se najednou mění v nutnost zub vytrhnout úplně. Psychický problém se může stupňovat podobným způsobem. Ale nebojte, vrtačka ani injekce vá...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz


Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat Přehrát video