Milostný trojúhelník: Kamarádka je milenkou mého muže!

https://www.blog.mojra.cz/post/291

Vaše nejlepší kamarádka, člověk, kterému věříte a se vším se mu svěřujete. Váš manžel, láska vašeho života, někdo, o koho se můžete opřít. Je skvělé, když si tihle dva rozumí a vycházejí spolu. Můžete pak podnikat spoustu věcí společně, navštěvovat se… Co už tak skvělé není, když si váš muž a vaše kamarádka začnou rozumět až příliš. A bez vás. Kamarádka manželovou milenkou? Ano, i tohle se může stát.


Takový milostný trojúhelník není nic moc příjemného a je velmi nepravděpodobné, že by v něm mohli být šťastní všichni tři.  


Co v takové situaci dělat? Na co se připravit?

 

Dvojitá zrada

 

Je úplně jedno, jestli se to dozvíte od kamarádky, partnera nebo na to přijdete sama. Tahle zrada prostě bolí dvojnásob. Lhali vám dva lidé, kteří jsou vám nejblíže. Nevěra je sama o sobě bolestivým zásahem do každého vztahu, v takových chvílích se pak ženy obracejí právě na své kamarádky, u kterých hledají podporu a pochopení. Jenže, když je příčinou té bolesti právě vaše kamarádka, je to všechno ještě daleko horší.

Dva příběhy ze života to asi dokreslí nejlépe.

 

Takové divadlo!

V posledním půl roce jsme s manželem měli manželskou krizi, cítila jsem to. Vzdalovali jsme se jeden druhému. Celou situaci jsem pravidelně probírala se svou nejlepší kamarádkou Dianou, která tu pro mě vždycky byla. Radila mi, co mám dělat, společně jsme vymýšlely, jak do mého vztahu znovu vrátit jiskru. Takové divadlo! Nakonec jsem totiž zjistila, že Diana s mým mužem spí.

 

Dvě strany příběhu

Manžel se mi před  týdnem přiznal k nevěře. Vyspal se s mojí kamarádkou. On tvrdí, že se to stalo jednou a všechno se to semlelo hlavně proto, že byl opilý a má kamarádka po něm vyjela. Vlastně si to prý ani moc nepamatuje.

O pár dní později jsem se s tou kamarádkou sešla. Její verze byla taková, že se v poslední době často scházeli, rádi si spolu povídali, prý čistě kamarádsky. Pak ji prý můj manžel svedl, když byla opilá.

Upřímně, oba mě tak zradili, že nevěřím ani jednomu z nich. Pravda bude nejspíš někde uprostřed a s velkou pravděpodobností se ji nikdy nedozvím…

 

Jak dál?

 

Nabízí se tedy otázka: Jak teď dál? Komu (ne)odpustit? Jedno je jasné, nic už asi nebude jako dřív.  Ne po tom, co měl váš manžel paralelní vztah a vaše kamarádka vám každý den lhala. Málokdo si totiž dovede představit, že by v takovém vztahu setrval a zároveň by se dál vídal s onou kamarádkou. 


Nabízíme pár rad a tipů, co v téhle situaci dělat, na co se připravit a nad čím třeba popřemýšlet.


Odpustit nebo neodpustit? Jak se zachovat, když má manžel milenku?

 

Kdo z nich za to může?

 

Možná budete mít tendenci hledat toho hlavního viníka. Přeci jen tady mluvíme o dvou lidech, které máte ráda, ztratit je oba najednou se zdá být nepředstavitelné. Navíc, když jednomu z nich chcete všechno tohle odpustit, je  jednodušší, když veškerou vinu svalíte na toho druhého.


Jenže někdy je hledání toho zlého spíš ztrátou času. Všechno, co se mezi nimi stalo, je záležitostí dvou lidí. Na všechno byli dva.

 

Pomsta je … hořkosladká

 

Možná už vás to napadlo. Co kdybyste to vaší vdané kamarádce oplatila stejnou mincí? Co kdybyste se postarala o to, aby utrpěla manželova kariéra? Zároveň vás tyhle myšlenky tak trochu děsí, taková řece nejste…

Co se to děje?  Jste plná vzteku, zrady a bolesti a asi i proto vás teď napadají myšlenky, které vám normálně vůbec nejsou blízké.       

Ulevilo by se vám? Možná ano. Ale jenom na chvíli.


Z dlouhodobého hlediska by vaše pomsta mohla mít úplně opačný efekt – trápila byste se ještě více, navíc byste musela bojovat se svým svědomím. Je taky dost možné, že by se celá situace mohla obrátit proti vám.


Připravte se na prázdné místo

 

Tato situace končí nejčastěji rozchodem s partnerem a ukončením přátelství s kamarádkou. Ani jeden z těchto vztahů už totiž najednou není stejný a nedaří se ho úplně opravit.



Základem kvalitního vztahu je důvěra. Ta je po odhalení nevěry narušená a pokud spolu partneři chtějí dále být, je třeba začít na ni znovu od základu pracovat. Některým se to daří dobře, jiným naopak vůbec. Pomoci může psycholog, manželská poradna a párová terapie.



Často se pak stane, že máte najednou pocit, jako by ve vašem životě bylo najednou nějaké prázdné místo. Někdo vám v něm chybí. Možná vás to překvapí, ale častěji se stává, že tím někým je kamarádka, nikoli partner.

Odpustit? Zavolat jí? Dříve než to pod tlakem svých pocitů uděláte, pořádně se zamyslete. Chybí vám opravdu ona jako konkrétní člověk ve vašem životě? Nebo vám chybí někdo, kdo by vám byl tak blízký, jako byla kdysi ona, kdo by převzal její roli a byl tu pro vás?


Je totiž možné, že je to právě ta druhá možnost. Najednou nemáte svou spřízněnou duši, někoho, komu se můžete se vším svěřit a komu můžete plně důvěřovat. V tomhle případě by pak usmíření se s kamarádkou nemělo ten žádoucí účinek. Brzy byste zjistila, že pro vás už prostě tím stejným člověkem není, důvěra je pryč.


Nepropadejte samotě

 

Je těžké dusit problémy v sobě a nemít se komu svěřit, koho požádat o pomoc. Partner i kamarádka jsou teď ze hry. Kdo další je pro vás důležitý? Jiné přátelé? Rodina? Nebuďte na všechno sama.


Tahle situace je velmi náročná. Psychika dostává pořádně zabrat. Během několika dní se ve vás vystřídá tolik emocí – od šoku, přes vztek, zradu, bezmoc až po pláč a deprese.


Právě v těchto chvílích se můžete obrátit na psychologa, se kterým celou svou aktuální situaci můžete probrat a porad se, co dál.

 


Vy. Manžel. Kamarádka.

Vždycky jste si myslela, že to jste vy, kdo je spojuje.

Zjistit, že si jsou ještě blíže bez vás, je hrozně bolestivé…









.Právě jste četli článek: Milostný trojúhelník: Kamarádka je milenkou mého muže!

Komentáře

  • Připojte se do diskuze.
    Zadéjte Váš kometář.

  • Avatar

Podobné články



Chronická onemocnění a jejich dopad na psychiku

Chronická onemocnění a jejich dopad na psychiku

Autor: psychologická poradna | chronické onemocnění  a jeho důsledky | tipy psychologa | jak zvládat stres a emoceChronická onemocnění jsou zdravotní potíže, které přetrvávají déle než tři měsíce a mnohdy znamenají celoživotní boj. Patří sem široká škála diagnóz, jako je cukrovka, astma, onemocnění srdce, autoimunitní onemocnění (např. revmatoidní artritida či lupus), chronické bolesti, rakovina, roztroušená skleróza, Parkinsonova nemoc a mnoh...

Pokračovat ve čtení

Naštvaná máma: Odkud se bere hněv v mateřství a jak s ním nakládat, aby vás neovládl?

Naštvaná máma: Odkud se bere hněv v mateřství a jak s ním nakládat, aby vás neovládl?

Autor: psychologická poradna | rodičovský stres a jeho důsledky | tipy psychologa | jak zvládat emoce při výchově Emoce a jejich zvládání může být v mateřství někdy náročné. Je to totiž těžká, ale krásná cesta životem. Různé výzvy, kterým čelí každá matka, se v mateřství běžně objevují. Radost, láska a krásné okamžiky střídá i stres, únava, frustrace či občasné pochybnosti. Naučit se je zvládat vám pomůže prožít toto období ...

Pokračovat ve čtení

Na hranici pekla: Kombinace deprese a hraniční poruchy osobnosti (BPD)

Na hranici pekla: Kombinace deprese a hraniční poruchy osobnosti (BPD)

Autor: psychologická poradna | symptomy hraniční poruchy osobnosti | tipy psychologa | život s hraniční poruchou a depresivními epizodami  „Je to tak běžné, že se to může stát komukoli z nás. Problémem však je, že nikdo o tom nechce mluvit.“ Ruby Wax Deprese a hraniční porucha osobnosti (BPD) patří mezi dvě velmi závažné psychické poruchy, které často koexistují, přičemž jejich kombinace vede k výraznému zhoršení kvality života. Tyto dvě...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz

Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat