Online poradenství: PSYCHOLOG NA TELEFONU

https://blog.mojra.cz/post/111

Svěřit se do péče psychologa není nic, za co byste se měli stydět. Přesto se k tomu mnoho lidí neodhodlá z jednoho prostého důvodu – pletou si pojmy psycholog a psychiatr, a myslí si, že jejich služby využívají jen blázni. Ačkoli doba jde kupředu a názory se postupem času mění, překonat tyto předsudky je během na dlouhou trať. Bohužel se tak mnoha lidem kvůli jejich strachu z reakcí okolí nedostane pomoci při řešení problémů. Proto vznikla myšlenka vést psychologickou konzultaci po telefonu.


V minulém článku jsme si popsali, jak probíhá online konzultace s psychologem přes Skype. Formou telefonního hovoru je to v podstatě stejné, jen s tím rozdílem, že psychologa nevidíte. Naproti tomu nemusíte vést hovor pouze z místa, kde je dobré internetové připojení, ale můžete se s ním spojit v podstatě odkudkoliv – z auta, z práce, z domu, na procházce, z dovolené apod. Někdy potřebujeme pomoc a podporu ihned, proto je možnost zavolat psychologovi opravdu cenná.


Jistě vás napadne, že tato forma poradenství nemůže být natolik účinná jako návštěva ordinace psychologa. Ano, chybí zde osobní kontakt mezi psychologem a klientem, avšak kvalita terapie není ohrožena. Samozřejmě je potřeba mít při řešení vážných problémů na telefonní hovor klid, aby mohlo být probráno vše důležité a nic se neopomenulo. Díky dostupnosti psychologa na telefonu se vám v nenadálých situacích může dostat neodkladné pomoci tak, aby vaše další kroky při řešení problému měly smysl a vedly k jeho odstranění.


Výhody telefonních konzultací s psychologem:


Dostupnost

Dnešní doba je ve všech ohledech uspěchaná, stále se za něčím honíme a nemáme času nazbyt. Proto je vidina zdlouhavého cestování do kamenné poradny psychologa pro spoustu lidí něčím nemyslitelným. Možnost konzultace po telefonu dělá psychologické služby dostupnějšími, telefonovat můžete v podstatě odkudkoliv, kde máte soukromí, třeba i z auta (samozřejmě s ohledem na bezpečnost při jízdě, tedy raději na parkovišti).


Anonymita

Dnes a denně se setkávám s názorem, že návštěva u psychologa je jakýmsi typem selhání. Není tomu tak, ale právě kvůli obavám z pomluv se na psychologa mnohokrát lidé raději neobrátí. Při telefonním hovoru však žádné riziko nehrozí, nikdo vás neuvidí vcházet do jeho ordinace, zůstanete v naprosté anonymitě i co se vaší identity týče, protože ve své podstatě ani psycholog netuší, kdo je na druhé straně sluchátka.


Okamžitá podpora

I člověk, který je sebevíc silný, se někdy dostane do situace, se kterou si neumí poradit. Nebo si jen potřebuje utřídit myšlenky a nechce svůj problém řešit s nikým blízkým. Chce problém vyřešit hned, a ne čekat dlouhé měsíce na to, až se uvolní termín v ordinaci. Právě v tomto případě, kdy je potřeba získat odborný a nezaujatý názor bezodkladně, je možnost telefonní konzultace s psychologem tou správnou volbou.

Pokud zvolíte konzultaci s psychologem přes telefon, nemusíte se ničeho obávat. Psychologové online poradny Mojra.cz jsou lidmi na svém místě, jde o zkušené odborníky z různých oblastí psychologie, kteří mají praxi v tom, jak vést terapii účinně i bez osobního kontaktu. Jestliže tedy řešíte jakýkoli problém, využijte jednu z nejrychlejších forem konzultace, a to formou telefonního hovoru kdykoliv a odkudkoliv.


Telefonickou konzultaci si můžete objednat ZDE.
Právě jste četli článek: Online poradenství: PSYCHOLOG NA TELEFONU

Komentáře

  • Připojte se do diskuze.
    Zadéjte Váš kometář.

  • Avatar

Podobné článkyKolik stojí sezení u psychologa

Kolik stojí sezení u psychologa

Finance nemusí být překážkou!Tak jsem se rozhodla jít k psychologovi, ale mám strach, aby mě ty konzultace nepřivedly na mizinu… Finance jsou častým důvodem, proč lidé s návštěvou psychologa váhají. Vyplatí se to? Nezruinuje mě to? Kolik mě to vlastně bude stát? Není výdaj jako výdajZačneme trochu zeširoka, takovým malým zamyšlením. Samozřejmě, jsou situace a životní období, kdy každý výdaj navíc bolí a opravdu není z čeho brát....

Pokračovat ve čtení

Partner odchází od rodiny: Jak se s tím vyrovnat?

Partner odchází od rodiny: Jak se s tím vyrovnat?

A žili spolu šťastně až do smrti, dokud od nich neodešel…Každý z nás si pro sebe přeje ten krásný pohádkový konec, zároveň ale s věkem a zkušenostmi zjišťujeme, že vztahy vůbec nejsou vždycky tak pohádkové, jak jsme si představovali. Sluníčkové dny střídají partnerské krize, roztomilé zlozvyky se mění na zdroj hádek a špatné nálady. Některé vztahy tohle všechno ustojí, jiné se rozpadnou. Rozchod může proběhnout v klidu a vzá...

Pokračovat ve čtení

PSYCHOLOG: Na co se ptá a jak mu odpovídat?

PSYCHOLOG: Na co se ptá a jak mu odpovídat?

Pokud jste dosud odkládali návštěvu psychologa jen proto, že jste měli strach z toho, co vás vlastně čeká, je nejvyšší čas to změnit! Péči o duševní pohodu není radno odkládat. Je to jako s bolavým zubem – čím déle návštěvu odkládáte, tím horší bolest je. To, co by vyřešila drobná plomba, se najednou mění v nutnost zub vytrhnout úplně. Psychický problém se může stupňovat podobným způsobem. Ale nebojte, vrtačka ani injekce vá...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz


Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat Přehrát video