Partner má milenku, nechce to s ní ukončit

https://blog.mojra.cz/post/15

Značně ožehavým tématem partnerských vztahů je nevěra. Může se jednat o jednorázovou či dlouhodobou záležitost, má mnoho důvodů, každý na ni nahlíží jinak a podle toho hledá řešení. V tomto článku se zaměříme na situaci, kdy muž má milenku a odmítá tento poměr ukončit. Odhalení nevěry je pro ženu velmi psychicky náročné a bolestivé, prožívá pocity zahanbení, zmaru, zrady, vzteku, nenávisti aj.


Nejčastěji si žena klade otázky „Co má ona a já ne? Jak mi to mohl udělat?“


Zkusme se nejprve podívat na nejčastější důvody, které vedou muže k nevěře.


·         Nedostatek porozumění
Ač se může zdát, že si muži hledají milenku pouze kvůli sexu, není to tak úplně pravda. I váš přítel potřebuje alespoň občas pochválit, chce se cítit uznáván a obdivován. Pokud se mu toho doma nedostává, hledá jinde.


·       Sex
Pokud jste s přítelem již delší dobu nespali, nebývá výjimkou, že začne být váš sexuální život stereotypní, méně častý či z něj sex úplně vymizí. Právě kvůli nedostatku sexu či monotónnosti jsou muži nejčastěji nevěrní.


·        Zvědavost
C
o když je to jinde lepší než doma? Pro muže není nic snazšího než podlehnout pokušení zjistit, jestli o něco nepřicházejí.  


·       Doma už to není, co to bývalo
S léty přibývají starosti, vy neustále řešíte domácnost, děti, hypotéku apod. a nemáte čas být pořád tou veselou dívkou, kterou jste bývala, když se do vás přítel zamiloval.


·      Zvyšuje si sebevědomí
Co by se mohlo muži líbit více než žena, která na něm nešetří lichotkami, obdivuje jej a dává mu to patřičně najevo a ke všemu je nejlépe o polovinu mladší než vy, s postavou modelky, na které se ještě nepodepsala léta ani porod? 


Co teď?

Jakmile překonáte prvotní šok ze zjištění, že má váš partner milenku, je důležité celou situaci společně prodiskutovat, položit si otázku, zda oba chcete vztah zachránit a co je pro to nutné udělat. Samozřejmě každá žena trvá na tom, aby partner poměr s milenkou skončil. Může se stát, že on ukončit vztah s milenkou odmítá a chce se rozejít s vámi, nebo naopak tvrdí, že miluje vás obě a nechce ani jednu ztratit. Pokud si stojíte za tím, že milenku musí opustit, zde je několik málo rad, jak toho docílit.


1.      Stanovte si konkrétní řešení a termín.
Pokud váš partner slibuje, že vztah ukončí, chtějte přesně vědět, jak bude postupovat a v jakém časovém horizontu. Sledujte, zda kroky, které slíbil udělat dodržuje, nebo zda se neustále jen vymlouvá a oddaluje. Podle toho poznáte, zda rozchod s milenkou myslí vážně, nebo vás chtěl jen uchlácholit.


2.      Zamyslete se nad důvody, které ho k nevěře vedly.
Promluvte si o nich a zkuste společně vymyslet, co změnit, aby váš vztah fungoval tak jak má, bez nevěry.


3.      Přehnaně nevyčítejte.
 Ženy mají tendenci být hysterické, aniž by se nad problémem nejdříve více zamyslely. Co když byl váš partner už delší dobu nespokojený, chtěl to s vámi řešit a vy jste ho nevnímala? Jestliže mu milenka dává to, co u vás nenašel, je samozřejmé, že se s ní rozejít nechce. Vyslechněte si všechny partnerovy potřeby a hledejte řešení, jak je uspokojit, aniž by měl nadále nutkání zůstat s vaší sokyní.


4.      Převezměte iniciativu.
Jedině tak váš partner uvidí, že vám na něm opravdu záleží a myslíte to vážně.


5.      Vyhledejte odbornou pomoc.
Ať už se jedná o manželskou poradnu či terapie pro vás samotnou. Párová terapie může vám oběma v mnohém pomoci. Získáte nezaujatý pohled třetí osoby a návrh možností, co pro fungující a kvalitní vztah můžete oba udělat. 
Právě jste četli článek: Partner má milenku, nechce to s ní ukončit

Komentáře

  • Připojte se do diskuze.
    Zadéjte Váš kometář.

  • Avatar

Podobné článkyKolik stojí sezení u psychologa

Kolik stojí sezení u psychologa

Finance nemusí být překážkou!Tak jsem se rozhodla jít k psychologovi, ale mám strach, aby mě ty konzultace nepřivedly na mizinu… Finance jsou častým důvodem, proč lidé s návštěvou psychologa váhají. Vyplatí se to? Nezruinuje mě to? Kolik mě to vlastně bude stát? Není výdaj jako výdajZačneme trochu zeširoka, takovým malým zamyšlením. Samozřejmě, jsou situace a životní období, kdy každý výdaj navíc bolí a opravdu není z čeho brát....

Pokračovat ve čtení

Partner odchází od rodiny: Jak se s tím vyrovnat?

Partner odchází od rodiny: Jak se s tím vyrovnat?

A žili spolu šťastně až do smrti, dokud od nich neodešel…Každý z nás si pro sebe přeje ten krásný pohádkový konec, zároveň ale s věkem a zkušenostmi zjišťujeme, že vztahy vůbec nejsou vždycky tak pohádkové, jak jsme si představovali. Sluníčkové dny střídají partnerské krize, roztomilé zlozvyky se mění na zdroj hádek a špatné nálady. Některé vztahy tohle všechno ustojí, jiné se rozpadnou. Rozchod může proběhnout v klidu a vzá...

Pokračovat ve čtení

Ve vztahu s... MANIPULÁTOREM

Ve vztahu s... MANIPULÁTOREM

Jste jen loutkou ve vlastním životě?V dnešním článku se zaměříme na jeden z mnoha problémů, který vás může ve vztahu potkat. Tím problémem je manipulace. Týkat se to může vlastně jakéhokoli vztahu, ať už se jedná o rodiče a děti, sourozence, kamarády nebo partnery. My se dnes blíže zaměříme právě na vztahy partnerské, ale to, co zde zazní, můžete snadno přenést i na další vztahy ve vašem životě.Tohle se mě netýká! Nebo snad ano!?J...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz


Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat Přehrát video