VIDEO: S čím vám psycholog pomůže

http://blog.mojra.cz/post/256

Nad určitými slovy se vznáší jisté stigma, proto je raději na veřejnosti ani nevyslovujeme. Mezi takováto slova patří mimo jiné i psycholog, terapeut, terapie, antidepresiva… 


Význam psychologa v situacích, kdy jej potřebujeme je opravdu nezanedbatelný. Pomůže nám vymotat se ze začarovaného kruhu problémů, negativních emocí a bude připraven nám v jakékoliv situaci poskytnout tolik potřebnou psychickou podporu.
Proč se nemusíte návštěvy u psychologa obávat a s čím vším vám může psycholog pomoci?


Dozvíte se to v tomto videu.Video pro vás připravila majitelka a psycholožka online psychologické poradny Mojra.cz  PhDr. Michaela Miechová.

                                                                      


Všichni se jednou dostanou do situace, která se zdá bezvýchodnou, ať už se jedná o cokoliv. V první řadě je podstatné uvědomit si, že bez podpory a opory někoho jiného tuto těžkou životní etapu nepřekonáte. Jestliže se nechcete dostat do začarovaného kruhu, ve kterém se kupí jeden problém na druhý, je potřeba učinit první, nejdůležitější krok – připustit si problém a chtít jej řešit. A nejlépe právě pod taktovkou odborníka.Často se ptáte, proč byste se na psychologa měli obrátit,  co tím získáte? Existuje jednoduchá odpověď. V první řadě vám psycholog nabídne nezaujatý pohled na celou situaci, který je podložen praktickými znalostmi z oblasti lidské psychiky. Psycholog má také nemalé zkušenosti s jinými klienty, kteří se potýkají s obdobným problémem jako vy, a je schopen tyto poznatky zúročit v průběhu terapie, samozřejmě s přihlédnutím na vaše individuální potřeby.Návštěva psychologické poradny je opředena mnoha otazníky. Na co se bude psycholog ptát? jak mu máte odpovídat? A pomůže vám s problémem psycholog nebo psychiatr? 


Spousta klientů navštíví poradnu s představou, že je to něco jako návštěva automechanika s rozbitým autem. Mechanik provede diagnostiku, zjistí problém a ten následně opraví. Ono je to sice v mnohém podobné, protože i psycholog se zaměřuje na zjištění problému, ale rozhodně vás nemůže sám opravit. Takže to, že po většina aktivity bude spočívat při terapii na vás ještě neznamená, že jste si vybrali špatného psychologa, ba naopak.Psycholog při terapii musí zejména zjistit, jak moc jste na tom psychicky špatně. Proto vás při prvním sezení nejprve nechá vypovídat a pak se ptá. Otázky směřuje podle toho, co je pro řešení problému relevantní. Často se může zeptat i na věci, které podle vás s problémem absolutně nesouvisí. Snažte se nezaujmout ofenzívní postoj, a i na tyto otázky odpovědět upřímně. Ono to má totiž svůj důvod, který vám v první chvíli není zřejmý.Řiďte se sami sebou! Přejímání cizích myšlenek bez ohledu na své pocity a názory vám v konečném důsledku s potížemi nepomůže, ale naopak přidá mnoho dalších starostí. Jednoduše řečeno, ať už vyjde sebevíc motivačních rádců v různých formách, poradenství s psychologem se nic nevyrovná. 


.
Pokud si nevíte rady a pořád trochu tápete, jestli pomoc psychologa vyhledat nebo ne, rádi vám s tím pomůžeme. Můžete využít naší telefonické podpory (+420 731 226 690) nebo napsat e-mail na adresu poradna@mojra.cz.  Technická podpora je vám také k dispozici na chatu, který naleznete v pravém dolním rohu na našich webových stránkách.

Stačí, když stručně popíšete váš problém a my vyhledáme psychologa přímo pro vás, pomůžeme s objednávkou a objasníme všechny dotazy a nejasnosti týkající se psychologické konzultace.
Právě jste zhlédli VIDEO: S čím vám psycholog pomůže

Komentáře

  • Připojte se do diskuze.
    Zadéjte Váš kometář.

  • Avatar

Podobné článkyKolik stojí sezení u psychologa

Kolik stojí sezení u psychologa

Finance nemusí být překážkou!Tak jsem se rozhodla jít k psychologovi, ale mám strach, aby mě ty konzultace nepřivedly na mizinu… Finance jsou častým důvodem, proč lidé s návštěvou psychologa váhají. Vyplatí se to? Nezruinuje mě to? Kolik mě to vlastně bude stát? Není výdaj jako výdajZačneme trochu zeširoka, takovým malým zamyšlením. Samozřejmě, jsou situace a životní období, kdy každý výdaj navíc bolí a opravdu není z čeho brát....

Pokračovat ve čtení

Partner odchází od rodiny: Jak se s tím vyrovnat?

Partner odchází od rodiny: Jak se s tím vyrovnat?

A žili spolu šťastně až do smrti, dokud od nich neodešel…Každý z nás si pro sebe přeje ten krásný pohádkový konec, zároveň ale s věkem a zkušenostmi zjišťujeme, že vztahy vůbec nejsou vždycky tak pohádkové, jak jsme si představovali. Sluníčkové dny střídají partnerské krize, roztomilé zlozvyky se mění na zdroj hádek a špatné nálady. Některé vztahy tohle všechno ustojí, jiné se rozpadnou. Rozchod může proběhnout v klidu a vzá...

Pokračovat ve čtení

PSYCHOLOG: Na co se ptá a jak mu odpovídat?

PSYCHOLOG: Na co se ptá a jak mu odpovídat?

Pokud jste dosud odkládali návštěvu psychologa jen proto, že jste měli strach z toho, co vás vlastně čeká, je nejvyšší čas to změnit! Péči o duševní pohodu není radno odkládat. Je to jako s bolavým zubem – čím déle návštěvu odkládáte, tím horší bolest je. To, co by vyřešila drobná plomba, se najednou mění v nutnost zub vytrhnout úplně. Psychický problém se může stupňovat podobným způsobem. Ale nebojte, vrtačka ani injekce vá...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz


Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat Přehrát video