Má smysl pátrat po DETAILECH partnerovy NEVĚRY?

https://www.blog.mojra.cz/post/155

Byl vám nevěrný? Tohle rozhodně nedělejte!

 


Věděli jste, že zhruba 60 % lidí se v průběhu vztahu setká s nevěrou? Že každé druhé manželství končí rozvodem, z toho (podle odhadu) je u 30 % důvodem rozchodu právě nevěra?

 

Jana: Jsem tři roky vdaná, v manželství jsme nikdy problém neměli (alespoň podle mého názoru). Manžel změnil práci, lepší místo, plat, ale taky delší pracovní doba. Někdy chodil domů až nad ránem, ale chápala jsem to, protože rozjížděli důležitý kontrakt se zahraniční firmou. Někdy byl uzavřený do sebe, moc nemluvil, neměl náladu. V posteli nám to klapalo… Až pak jednoho dne přišel s tím, že je tu někdo jiný, ale že mě nechce ztratit. BUM! Můj svět se rozpadl na milion dílků. To si jako chce udržet mě i milenku? Nebo to byl jen úlet? Jak dlouho to trvá? Proč?!...


Když odhalíte partnerovu nevěru, zhroutí se vám celý svět jako domeček z karet. Jste v šoku, cítíte úzkost, panikaříte a hledáte viníka. V jedné chvíli popíráte, že by se to dělo vám, v druhé jste pak plni hnusu a nenávisti. Nevíte, jestli budete schopni se opět poskládat dohromady, jestli vám nebude nějaký ten dílek chybět, jestli to vše vůbec zvládnete. Nejraději byste partnera sbalila a vykopla na ulici, možná ve vás však hlodá červíček pochybností, jestli je to opravdu to, co chcete.




Když vztah ukončíte, nebudete si nadosmrti vyčítat, že jste zahodila lásku svého života? A když se rozhodnete zůstat, nebudete partnerovi nevěru neustále předhazovat? Má vztah po nevěře vůbec šanci na záchranu? Nebo je to jen stéblo pro tonoucího…

 

Ptejte se, ale ne moc!


Vír emocí jste po několika dnech již překonala. A pokud zatím ne, tak počkejte, až se uklidníte. Protože teď si budete muset s partnerem vážně promluvit. A to rozhodně nepůjde s horkou hlavou. Určitě vám hlavou běží stále dokola PROČ?!

 


Vezměte si příběh Jany, manželství ji připadalo v naprostém pořádku. Ale, někde ta chyba prostě je. Možná Janu její manžel podvedl proto, že se ve vztahu nudil. Možná byl jen zvědavý. Nebo mu jeho milenka dávala něco, co mu doma chybělo. Odpověď na tuto otázku dostane Jana jen a pouze od svého manžela. On ví, proč ji podvedl.

 


Takže… Obrňte se a vzhůru do diskuze. Vysvětlení si rozhodně zasloužíte. Jen když naleznete příčinu, můžete zapracovat na důsledcích. Kromě toho potřebujete také zjistit, jestli to partner s milenkou myslí vážně, zda chce být s vámi, jestli milenku (ne)dokáže opustit, jaké má plány do budoucna.


Položte partnerovi zásadní otázku – chce vztah s vámi zachránit? A co je pro to ochoten obětovat? A nezapomeňte si tu stejnou otázku položit sama. Jste vy ochotna partnerovi nevěru odpustit?

 

Zvědavost nebo sebemrskačství?


Že někdy moc informací škodí, platí obzvlášť v případě nevěry. Zeptejte se sami sebe, jestli opravdu všechny detaily a pikantnosti chcete slyšet. Co tím získáte? Pomůže vám to? Věřte, že nepomůže. Naopak. Budete se tím muset neustále zaobírat, pořád budete myslet na to, že mohla být milenka lepší v posteli, uměla se více odvázat, byla štíhlejší, mladší, uměla lépe líbat, naslouchat, nekřičela a kdoví, co ještě. Samozřejmě. Byla jiná. Proto si s ní váš partner začal, protože hledal to, co mu doma chybělo a nevyhovovalo. ALE! Není lepší celou aféru uzavřít a začít pracovat na odstranění právě těch nedostatků, které ho „vehnaly“ do náruče jiné ženy? Než se neustále zaobírat minulostí a jitřit staré rány?



Co radí psycholog?


„Pokud potřebujete opravdu vědět nějaké detaily, dovolte si tento rozhovor pouze jednou. Poté už se k tématu nikdy více nevracejte. Nejspíš se vám odpovědi partnera nebudou líbit a namísto uspokojení se dostaví jen a jen další bolest. Neustálým vyptáváním se dostanete do začarovaného kruhu dočasného uspokojení a absolutního zklamání.“

 


Jak obnovit vztah po nevěře? A je to vůbec možné?


Znáte to, když se chce, všechno jde. Základem úspěchu je, že vztah budete chtít s partnerem zachránit oba. A jak na to?


  • Nepitvejte se zbytečně v detailech nevěry.
  • Navzájem si naplňujte potřeby a přání.
  • Předcházejte partnerské nespokojenosti.
  • Buďte k sobě upřímní.
  • Obnovte ztracenou důvěru.
  • Domluvte si přesná pravidla a dodržujte je.
  • Plánujte společnou budoucnost.

 

 


Máte pocit, že ač se snažíte sebevíc, s nevěrou se přesto nedokážete vyrovnat? V hlavě vám víří různé scénáře, představy a obrázky partnera s „tou druhou“? Nevíte jak se toho zbavit a jak vše důkladně zpracovat? Známe řešení! Vyhledejte pomoc psychologa, který vás vyslechne a poradí.

 




 


NEZAPOMEŇTE, ŽE NA VZTAH JSOU POTŘEBA DVA. VČASNÁ
PÁROVÁ TERAPIE VÁM MŮŽE POMOCI VZTAH ZACHRÁNIT.

 





















Právě jste četli článek: Má smysl pátrat po DETAILECH partnerovy NEVĚRY?

Komentáře

  • Připojte se do diskuze.
    Zadéjte Váš kometář.

  • Avatar

Podobné články



Sendvičová generace: Jak zvládat péči o rodiče a děti bez stresu a vyčerpání

Sendvičová generace: Jak zvládat péči o rodiče a děti bez stresu a vyčerpání

V dnešní společnosti nacházíme různé fenomény, které často nejsou ničím výjimečné, nebo nové. Určité množství sociální perspektivy, soužití a péče se vždy v naší společnosti nacházelo, bylo tu v různých formách. No, možná ne vždy jsme o tom mluvili, nebo jsme neměli možnost konfrontace. Žena je symbolem matky, která se stará o svou rodinu a zabezpečuje nejen fyziologické, ale i psychické a sociální potřeby rodiny, a to i v ...

Pokračovat ve čtení

Jak objednat dítě k psychologovi?

Jak objednat dítě k psychologovi?

Návštěva psychologa je velice citlivé téma. Zejména v případě dětí se nad vším snáší mnoho otazníků. Je potřeba jít s dítětem k psychologovi? Kdy bychom jako rodiče neměli návštěvu psychologa odkládat? Jaké máme možnosti? Není na to naše dítě ještě moc malé?.... Pojďme se tomu podívat na zoubek. Mnoho rodičů neví, jaký je rozdíl mezi psychologem a psychiatrem, takže mi dovolte krátce toto objasnit. Zatímco PSYCHIATR je lékař, který d...

Pokračovat ve čtení

Soukromý psycholog vs. psycholog na pojišťovnu

Soukromý psycholog vs. psycholog na pojišťovnu

Rozhodli jste se vyhledat pomoc psychologa, ale neumíte se rozhodnout, zda si vybrat soukromou poradnu, nebo tu, kde vám konzultaci uhradí pojišťovna? Vše má svá pro a proti. Pojďme se tedy podívat na to, co vám může soukromý psycholog oproti psychologovi na pojišťovnu nabídnout. Třeba vám to ulehčí rozhodování.Když terapii proplácí pojišťovnaNěkteří lidé jednoduše nemají dostatek financí na to, aby si mohli zaplatit terapii u soukromého psychologa. Nebo...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz

Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat