Jak najít radu psychologa

https://blog.mojra.cz/post/164

Kolikrát řešíte nějaký problém a nevíte, co si zrovna počít. „Tak a teď, babo, raď!“  Bábu hledat s největší pravděpodobností nebudete, zato dobrou radu vyhledáte určitě. Ale kde?

Jako první vás jistě napadne starý dobrý kamarád Google. Co bychom si bez něj počali, Google ví přece všechno. Najde vám obrovskou spoustu webových stránek a článků, které se zabývají podobnými problémy. Schválně používáme označení podobnými, a ne stejnými. Protože žádný problém není identický, vždy zde hrají roli individuální faktory dané osoby. Pokud patříte k tomu málu osob, kteří netíhnou k moderním vymoženostem, pak sáhnete pro radu do odborných publikací, moudrých knih s návody k dosáhnutí duševní pohody a rovnováhy.

Ať tak, či onak, je potřeba si uvědomit, že všechny volně dostupné rady mají pouze obecný charakter. Tím pádem je musíte vnímat s určitým nadhledem, nevytvářet si z těchto myšlenek pevně dané postoje. Jsou to jednoduše teorie, při kterých autor vychází z nejčastějších vzorců chování. Ale nikdo se nechová přesně podle pravidel, každý máme svůj rámec vnímání a emočního prožívání, své zažité stereotypy a názory. Proto to, co pomůže jinému, může v našem případě naprosto selhat.


Když radí psycholog


Vezmeme-li v úvahu individualitu každého člověka, je namístě hledat radu u psychologa. Jen ten je v rámci své specializace schopen posoudit situaci s ohledem na vaši osobnost atd. V dnešní době můžete najít psychologické rady zdarma např. na různých diskuzních fórech, je však diskutabilní, do jaké míry zvládne z relativně obecného dotazu psycholog vyvodit správné závěry. Obecně vzato terapie s psychologem může trvat i několik týdnů, než se společně doberete řešení. Při každé konzultaci zabředáváte hlouběji do různých oblastí vašeho života, abyste rozkryli pravou příčinu problému a nalezli správný postup, jak problém překonat.

Další možností je návštěva psychologické poradny, zde už ale za radu zaplatíte. Samozřejmě existuje možnost získat pomoc zadarmo u psychologa, který je hrazen ze zdravotního pojištění. Jenže co si budeme povídat, ordinace těchto psychologů jsou přecpané k prasknutí a pořadníky přeplněné. Získat volný termín konzultace je skoro nemožné. Soukromí psychologové pak mají čekací lhůty o něco málo kratší, ale i tak si na sezení počkáte mnohdy i několik týdnů.


Rady psychologa online


Sečteme-li dlouhé čekací lhůty s časem, který strávíme dojezdem do kamenné poradny, a přidáme-li k tomu také finanční stránku, strach a nejspíš i nechuť toto vše podstoupit, vyjde nám výsledek, který psychologickým poradnám až tak moc nepřeje. Ovšem není poradna jako poradna. Oproti kamenné poradně nabízí naše online poradna Mojra.cz možnost získat radu z pohodlí domova a, což je nejlepší, v podstatě ihned. Protože problémy se mají řešit okamžitě, to je bez debat.  

V naší online poradně jsme připraveni na všechny eventuality. Pokud se stydíte, umíte své pocity vyjádřit spíše psaným slovem než tím mluveným, pak si vyberte jednu za našich emailovýc hkonzultací. Jde o rychlé a efektivní řešení drobnějších problémů. Při problémech vážnějších doporučujeme spíše konzultace hovorové (přes Skype, Viber, WhatsApp, telefon), aby mohl psycholog zjistit všechny relevantní informace a poskytnout vám tu opravu nejlepší radu, šitou na míru přímo pro vás.

 

Mnoho lidí se i dnes potýká s předsudky, které mu v návštěvě psychologa brání. Jiní zase obohacují svou knihovnu a mysl publikacemi o duševním rozvoji, o životních moudrech apod. Dokud na všechny obecné rady pohlížíte s odstupem, můžete z nich čerpat inspiraci. Jakmile však všechna mota a rady začnete šířit jako jakousi mantru, máte na (další) problém zaděláno. Přejímání cizích myšlenek bez ohledu na své pocity a názory vám v konečném důsledku s potížemi nepomůže, ale naopak přidá mnoho dalších starostí. Jednoduše řečeno, ať už vyjde sebevíc motivačních rádců v různých formách, poradenství s psychologem se nic nevyrovná. 

Komentáře

 • Připojte se do diskuze.
  Zadéjte Váš kometář.

 • Avatar
 • Rebeka před 2 měsíci
  Rebeka

  Ako postupovať

 • Tým poradny Mojra.cz před 5 dny
  Tým poradny Mojra.cz

  Dobrý den, pokud si chcete objednat konzultaci v naši online poradně Mojra.cz, můžete to provést zde https://mojra.cz/objednavka Nejprve si vyberete o jaký typ konzultace máte zájem (hovorová, emailová, balíček komplexní péče) a na zvolený typ konzultace kliknete. Následně si zvolíte psychologa, se kterým chcete konzultaci vést a v dalším kroku objednávky vyplníte potřebné údaje, vyberete si termín, zvolíte způsob platby atd. Poté objednávku odešlete a zaplatíte. Následně vás bude v daném termínu konzultace kontaktovat vámi vybraný psycholog. V případě emailové konzultace vám psycholog odpoví do 24h od chvíle, kdy náš systém zaregistruje příchozí platbu za Vámi zvolenou konzultaci. Odpověď obdržíte vždy od PO-PÁ 8-16 hod. Další informace, jak probíhají konzultace atd. můžete získat zde https://mojra.cz/psychologicka-poradna/caste-otazky Ceník konzultací naleznete zde https://mojra.cz/psychologicka-poradna/cenik-konzultaci Přehled psychologů zde https://mojra.cz/nasi-psychologove Přehled nabízených konzultací naleznete v horním menu stránky, když si rozkliknete "PRODUKTY"


Podobné článkySoukromý psycholog vs. psycholog na pojišťovnu

Soukromý psycholog vs. psycholog na pojišťovnu

Rozhodli jste se vyhledat pomoc psychologa, ale neumíte se rozhodnout, zda si vybrat soukromou poradnu, nebo tu, kde vám konzultaci uhradí pojišťovna? Vše má svá pro a proti, pojďme se tedy podívat na to, co vám může soukromý psycholog oproti „veřejného“ nabídnout. Třeba vám to ulehčí rozhodování.Když terapii proplácí pojišťovnaNěkteří lidé jednoduše nemají dostatek financí na to, aby si mohli zaplatit terapii u soukromého psychologa. Nebo se jim zdá...

Pokračovat ve čtení

V zajetí chtíče: NYMFOMANIE

V zajetí chtíče: NYMFOMANIE

Ženy to v souvislosti se sexem nikdy neměly zrovna snadné. Muži se neustále chvástají, kolik vystřídali žen, že spí každou noc v jiné posteli a plácají se po rameni, jací že to nejsou borci. Když žena vystřídá více sexuálních partnerů, hned dostane nálepku prostitutky. Pokud se žena nespokojí s jedním (mnohdy nic moc) výkonem okamžitě je to nymfomanka. Ale zase tak jednoduché to není, nymfomanie není životní styl, který si vyberete, ale je to porucha, kter...

Pokračovat ve čtení

Kolik stojí sezení u psychologa

Kolik stojí sezení u psychologa

„Tak jsem se rozhodla jít k psychologovi, ale mám strach, aby mě ty konzultace nepřivedly na mizinu…“ četla jsem nedávno v jedné internetové diskuzi. Peníze dnes vládnou světem a pokud jste se nenarodili do zlaté kolébky, zvažujete každou svou investici. Za kadeřníka, kosmetiku, nové oblečení, auta, elektroniku a další věci jsme schopni utratit měsíčně nemalé peníze. Investici do toho nejdůležitějšího – psychického zdraví – si ale n...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz


Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat Přehrát video