Jak najít radu psychologa

https://blog.mojra.cz/post/164

Kolikrát řešíte nějaký problém a nevíte, co si zrovna počít. „Tak a teď, babo, raď!“  Bábu hledat s největší pravděpodobností nebudete, zato dobrou radu vyhledáte určitě. Ale kde?

Jako první vás jistě napadne starý dobrý kamarád Google. Co bychom si bez něj počali, Google ví přece všechno. Najde vám obrovskou spoustu webových stránek a článků, které se zabývají podobnými problémy. Schválně používáme označení podobnými, a ne stejnými. Protože žádný problém není identický, vždy zde hrají roli individuální faktory dané osoby. Pokud patříte k tomu málu osob, kteří netíhnou k moderním vymoženostem, pak sáhnete pro radu do odborných publikací, moudrých knih s návody k dosáhnutí duševní pohody a rovnováhy.

Ať tak, či onak, je potřeba si uvědomit, že všechny volně dostupné rady mají pouze obecný charakter. Tím pádem je musíte vnímat s určitým nadhledem, nevytvářet si z těchto myšlenek pevně dané postoje. Jsou to jednoduše teorie, při kterých autor vychází z nejčastějších vzorců chování. Ale nikdo se nechová přesně podle pravidel, každý máme svůj rámec vnímání a emočního prožívání, své zažité stereotypy a názory. Proto to, co pomůže jinému, může v našem případě naprosto selhat.


Když radí psycholog


Vezmeme-li v úvahu individualitu každého člověka, je namístě hledat radu u psychologa. Jen ten je v rámci své specializace schopen posoudit situaci s ohledem na vaši osobnost atd. V dnešní době můžete najít psychologické rady zdarma např. na různých diskuzních fórech, je však diskutabilní, do jaké míry zvládne z relativně obecného dotazu psycholog vyvodit správné závěry. Obecně vzato terapie s psychologem může trvat i několik týdnů, než se společně doberete řešení. Při každé konzultaci zabředáváte hlouběji do různých oblastí vašeho života, abyste rozkryli pravou příčinu problému a nalezli správný postup, jak problém překonat.

Další možností je návštěva psychologické poradny, zde už ale za radu zaplatíte. Samozřejmě existuje možnost získat pomoc zadarmo u psychologa, který je hrazen ze zdravotního pojištění. Jenže co si budeme povídat, ordinace těchto psychologů jsou přecpané k prasknutí a pořadníky přeplněné. Získat volný termín konzultace je skoro nemožné. Soukromí psychologové pak mají čekací lhůty o něco málo kratší, ale i tak si na sezení počkáte mnohdy i několik týdnů.


Rady psychologa online


Sečteme-li dlouhé čekací lhůty s časem, který strávíme dojezdem do kamenné poradny, a přidáme-li k tomu také finanční stránku, strach a nejspíš i nechuť toto vše podstoupit, vyjde nám výsledek, který psychologickým poradnám až tak moc nepřeje. Ovšem není poradna jako poradna. Oproti kamenné poradně nabízí naše online poradna Mojra.cz možnost získat radu z pohodlí domova a, což je nejlepší, v podstatě ihned. Protože problémy se mají řešit okamžitě, to je bez debat.  

V naší online poradně jsme připraveni na všechny eventuality. Pokud se stydíte, umíte své pocity vyjádřit spíše psaným slovem než tím mluveným, pak si vyberte jednu za našich emailovýc hkonzultací. Jde o rychlé a efektivní řešení drobnějších problémů. Při problémech vážnějších doporučujeme spíše konzultace hovorové (přes Skype, Viber, WhatsApp, telefon), aby mohl psycholog zjistit všechny relevantní informace a poskytnout vám tu opravu nejlepší radu, šitou na míru přímo pro vás.

 

Mnoho lidí se i dnes potýká s předsudky, které mu v návštěvě psychologa brání. Jiní zase obohacují svou knihovnu a mysl publikacemi o duševním rozvoji, o životních moudrech apod. Dokud na všechny obecné rady pohlížíte s odstupem, můžete z nich čerpat inspiraci. Jakmile však všechna mota a rady začnete šířit jako jakousi mantru, máte na (další) problém zaděláno. Přejímání cizích myšlenek bez ohledu na své pocity a názory vám v konečném důsledku s potížemi nepomůže, ale naopak přidá mnoho dalších starostí. Jednoduše řečeno, ať už vyjde sebevíc motivačních rádců v různých formách, poradenství s psychologem se nic nevyrovná. 


Komentáře

 • Rebeka před 3 dny
  Profile Avatar

  Ako postupovať

 • Markéta Ligocká před 3 dny
  Profile Avatar

  Dobrý den, pokud si chcete objednat konzultaci v naši online poradně Mojra.cz, můžete to provést zde https://mojra.cz/objednavka Nejprve si vyberete o jaký typ konzultace máte zájem (hovorová, emailová, balíček komplexní péče) a na zvolený typ konzultace kliknete. Následně si zvolíte psychologa, se kterým chcete konzultaci vést a v dalším kroku objednávky vyplníte potřebné údaje, vyberete si termín, zvolíte způsob platby atd. Poté objednávku odešlete a zaplatíte. Následně vás bude v daném termínu konzultace kontaktovat vámi vybraný psycholog. V případě emailové konzultace vám psycholog odpoví do 24h od chvíle, kdy náš systém zaregistruje příchozí platbu za Vámi zvolenou konzultaci. Odpověď obdržíte vždy od PO-PÁ 8-16 hod. Další informace, jak probíhají konzultace atd. můžete získat zde https://mojra.cz/psychologicka-poradna/caste-otazky Ceník konzultací naleznete zde https://mojra.cz/psychologicka-poradna/cenik-konzultaci Přehled psychologů zde https://mojra.cz/nasi-psychologove Přehled nabízených konzultací naleznete v horním menu stránky, když si rozkliknete "PRODUKTY"

 • Avatar

Podobné článkyPosedlost fyzických vzhledem aneb Závislost na plastikách

Posedlost fyzických vzhledem aneb Závislost na plastikách

Každá žena touží po dokonalosti a mnohé se nebojí kvůli vlastní kráse a spokojenosti podstoupit různá rizika a procedury. Tlak médií, které nám předhazují celebrity s tělem bohyně, bezchybnou tváří a velkým poprsím je nezanedbatelný. Kdo by nechtěl takhle dokonale vypadat také? Bohužel se však cesta za vysněným vzhledem může lehce stát doslova cestou do pekel. Chorobný strach z vlastní ošklivosti a stárnutí vede k jedné plastické ope...

Pokračovat ve čtení

Nežijeme spolu, ale vedle sebe

Nežijeme spolu, ale vedle sebe

Soužití muže a ženy, které se více než partnerskému vztahu podobá přátelství není problémem pouze dlouhodobých vztahů, ale může vás zastihnout, respektive zaskočit kdykoliv. Takto nefunkční partnerství má dokonce své označení – přežitý vztah. V podstatě začnete stagnovat, nikam s partnerem nesměřujete, nemáte společné plány jak krátkodobé, tak do budoucna. Nemusí to být o tom, že by se mezi vámi vytratila láska, partneři se na jednu...

Pokračovat ve čtení

Posmívání se u dětí a jak s ním bojovat

Posmívání se u dětí a jak s ním bojovat

Dětská upřímnost nás často přivede do úsměvných situací, ale co si budeme povídat, děti umějí být i zlé. Mnohdy za to může jejich výchova a postoje, které přebírají od rodičů. Právě ti by měli svým ratolestem jít příkladem, učit je, že jakákoliv odlišnost není ničím špatným, že nikdo není dokonalý. Bohužel v praxi si rodiče ani často neuvědomují, že i taková obyčejná a naoko nevinná poznámka na účet někoho jiného se může neg...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz


Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat Přehrát video