Jak najít radu psychologa

https://blog.mojra.cz/post/164

Kolikrát řešíte nějaký problém a nevíte, co si zrovna počít. „Tak a teď, babo, raď!“  Bábu hledat s největší pravděpodobností nebudete, zato dobrou radu vyhledáte určitě. Ale kde?


Jako první vás jistě napadne starý dobrý kamarád Google. Co bychom si bez něj počali, Google ví přece všechno. Najde vám obrovskou spoustu webových stránek a článků, které se zabývají podobnými problémy. Schválně používáme označení podobnými, a ne stejnými. Protože žádný problém není identický, vždy zde hrají roli individuální faktory dané osoby. Pokud patříte k tomu málu osob, kteří netíhnou k moderním vymoženostem, pak sáhnete pro radu do odborných publikací, moudrých knih s návody k dosáhnutí duševní pohody a rovnováhy.


Ať tak, či onak, je potřeba si uvědomit, že všechny volně dostupné rady mají pouze obecný charakter. Tím pádem je musíte vnímat s určitým nadhledem, nevytvářet si z těchto myšlenek pevně dané postoje. Jsou to jednoduše teorie, při kterých autor vychází z nejčastějších vzorců chování. Ale nikdo se nechová přesně podle pravidel, každý máme svůj rámec vnímání a emočního prožívání, své zažité stereotypy a názory. Proto to, co pomůže jinému, může v našem případě naprosto selhat.


Když radí psycholog


Vezmeme-li v úvahu individualitu každého člověka, je namístě hledat radu u psychologa. Jen ten je v rámci své specializace schopen posoudit situaci s ohledem na vaši osobnost atd. V dnešní době můžete najít psychologické rady zdarma např. na různých diskuzních fórech, je však diskutabilní, do jaké míry zvládne z relativně obecného dotazu psycholog vyvodit správné závěry. Obecně vzato terapie s psychologem může trvat i několik týdnů, než se společně doberete řešení. Při každé konzultaci zabředáváte hlouběji do různých oblastí vašeho života, abyste rozkryli pravou příčinu problému a nalezli správný postup, jak problém překonat.


Další možností je návštěva psychologické poradny, zde už ale za radu zaplatíte. Samozřejmě existuje možnost získat pomoc zadarmo u psychologa, který je hrazen ze zdravotního pojištění. Jenže co si budeme povídat, ordinace těchto psychologů jsou přecpané k prasknutí a pořadníky přeplněné. Získat volný termín konzultace je skoro nemožné. Soukromí psychologové pak mají čekací lhůty o něco málo kratší, ale i tak si na sezení počkáte mnohdy i několik týdnů.


Rady psychologa online


Sečteme-li dlouhé čekací lhůty s časem, který strávíme dojezdem do kamenné poradny, a přidáme-li k tomu také finanční stránku, strach a nejspíš i nechuť toto vše podstoupit, vyjde nám výsledek, který psychologickým poradnám až tak moc nepřeje. Ovšem není poradna jako poradna. Oproti kamenné poradně nabízí naše online poradna Mojra.cz možnost získat radu z pohodlí domova a, což je nejlepší, v podstatě ihned. Protože problémy se mají řešit okamžitě, to je bez debat.  V naší online poradně jsme připraveni na všechny eventuality. Pokud se stydíte, umíte své pocity vyjádřit spíše psaným slovem než tím mluveným, pak si vyberte jednu za našich emailových konzultací. Jde o rychlé a efektivní řešení drobnějších problémů. Při problémech vážnějších doporučujeme spíše konzultace hovorové (přes Skype, Viber, WhatsApp, telefon), aby mohl psycholog zjistit všechny relevantní informace a poskytnout vám tu opravu nejlepší radu, šitou na míru přímo pro vás.

 


Mnoho lidí se i dnes potýká s předsudky, které mu v návštěvě psychologa brání. Jiní zase obohacují svou knihovnu a mysl publikacemi o duševním rozvoji, o životních moudrech apod. Dokud na všechny obecné rady pohlížíte s odstupem, můžete z nich čerpat inspiraci. Jakmile však všechna mota a rady začnete šířit jako jakousi mantru, máte na (další) problém zaděláno. Přejímání cizích myšlenek bez ohledu na své pocity a názory vám v konečném důsledku s potížemi nepomůže, ale naopak přidá mnoho dalších starostí. Jednoduše řečeno, ať už vyjde sebevíc motivačních rádců v různých formách, poradenství s psychologem se nic nevyrovná. 


Právě jste četli článek: Jak najít radu psychologa

Komentáře

 • Připojte se do diskuze.
  Zadéjte Váš kometář.

 • Avatar
 • Rebeka před rokem
  Rebeka

  Ako postupovať

 • Tým poradny Mojra.cz před 10 měsíci
  Tým poradny Mojra.cz

  Dobrý den, pokud si chcete objednat konzultaci v naši online poradně Mojra.cz, můžete to provést zde https://mojra.cz/objednavka Nejprve si vyberete o jaký typ konzultace máte zájem (hovorová, emailová, balíček komplexní péče) a na zvolený typ konzultace kliknete. Následně si zvolíte psychologa, se kterým chcete konzultaci vést a v dalším kroku objednávky vyplníte potřebné údaje, vyberete si termín, zvolíte způsob platby atd. Poté objednávku odešlete a zaplatíte. Následně vás bude v daném termínu konzultace kontaktovat vámi vybraný psycholog. V případě emailové konzultace vám psycholog odpoví do 24h od chvíle, kdy náš systém zaregistruje příchozí platbu za Vámi zvolenou konzultaci. Odpověď obdržíte vždy od PO-PÁ 8-16 hod. Další informace, jak probíhají konzultace atd. můžete získat zde https://mojra.cz/psychologicka-poradna/caste-otazky Ceník konzultací naleznete zde https://mojra.cz/psychologicka-poradna/cenik-konzultaci Přehled psychologů zde https://mojra.cz/nasi-psychologove Přehled nabízených konzultací naleznete v horním menu stránky, když si rozkliknete "PRODUKTY"


Podobné článkyMuži po rozchodu: Vážně je všechno v pohodě?

Muži po rozchodu: Vážně je všechno v pohodě?

Rozchody jsou náročné pro muže i pro ženy. Každý se s koncem vztahu ale vyrovnává trošku jinak. Chcete zjistit, co teď asi prožívá váš bývalý partner? Nebo vás možná zajímá, jestli jste teď na tom stejně jako ostatní chlapi? V dnešním článku se podíváme na to, jak prožívají rozchod muži a jaké největší chyby přitom dělají. Jak vypadá rozchod z pohledu muže? Pan „Jsem úplně v pohodě“ Jak muži zvládnou rozchod...

Pokračovat ve čtení

Ženy po rozchodu: Co zahojí zlomené srdce?

Ženy po rozchodu: Co zahojí zlomené srdce?

Rozchody bolí. Trpí ženy i muži, ale každý po svém. Jestli v něčem platí, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše, pak jsou to právě strategie, jak zvládat rozchody. Ženy i muži totiž volí úplně odlišnou taktiku. Zajímá vás, čím si asi právě prochází vaše bývalá partnerka? Nebo se chcete podívat, jestli ostatní ženy reagují podobně jako vy? V obou případech je dnešní článek právě pro vás, přiblížíme totiž, jak prožív...

Pokračovat ve čtení

Jak vypadá konzultace s psychologem?

Jak vypadá konzultace s psychologem?

Čeká vás vaše první konzultace u psychologa? Nebo s návštěvou zatím ještě váháte? Nejste rozhodně sami. Mnozí si návštěvou psychologa nejsou moc jistí, hlavně proto, že nevědí, co vlastně mají čekat. Lidé si často představují starého šedivého pána, který je usadí na kožený gauč a klidným hlasem vás bude nabádat, abyste sledovali jeho prst, zatímco se vám bude chtít čím dál více spát… Ano, takhle občas konzultaci s psychologem v...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz


Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat Přehrát video