Online poradenství: Psycholog přes chat

http://blog.mojra.cz/post/139

Máte problémy, ale neradi mluvíte? Jde to jednoduše – chatujte si se svým terapeutem!

 

Sedíte sami se svými myšlenkami. Nikde nikdo, kdo by mohl pomoci. Všechny pokusy o to, probrat situaci s přáteli, ztroskotaly. Nedokázali jste rychle najít ta správná slova a o některých věcech, jste prostě ani nezvládli mluvit. Jenže každým dnem cítíte, že pomoc potřebujete a potřebujete ji čím dál víc. Už ze sebe chcete všechny ty věci dostat ven. Potřebujete trochu podpořit a nechat si poradit. Ale jak ze všeho ven, když se příliš bojíte o tom mluvit? Co teď? To na to snad vážně musíte být úplně sami?

 

A aby toho nebylo málo, tady jsou další překážky!

Ostych, strach a problém o svých pocitech a těžkostech mluvit – to jsou jen některé z překážek, které lidem brání v tom, aby své starosti řešili. Někteří se ani nemají na koho obrátit. Kamarádi nebo rodina mnohdy nestačí, protože vás až příliš znají a nedaří se jim udržet si odstup ani nadhled.

 


A co konzultace s psychologem? Jasně to by bylo řešení, ale…

… tady opět narážíme na stejný problém, když se vám o svých pocitech špatně mluví s blízkými, dost možná si už vůbec neumíte představit, že byste o nich měli mluvit s někým cizím. Ačkoli se jedná o odborníka.


Navíc, psychologická péče nemusí být všem dostupná. Lidé z menších vesnic musejí často za psychologem dojíždět. A přiznejme si, taková delší cesta, navíc třeba hromadnou dopravou, to nejednoho odradí. Někteří ani dojíždět nemohou – ať už z nedostatku času nebo kvůli potížím s pohybovým aparátem.

 BOHUŽEL NA TĚCHTO PŘEKÁŽKÁCH ČASTO LIDSKÉ SNAŽENÍ O NALEZENÍ POMOCI ZTROSKOTÁVÁ A DOTYČNÍ SE VŠEMI SILAMI SNAŽÍ PROBLÉMY VYŘEŠIT SAMI.

JENŽE SITUACE SE STÁLE ZHORŠUJE A SIL UBÝVÁ…

 

Chcete jednoduché řešení? Představujeme vám online poradenství přes chat!


Co je to chat nejspíš nemusíme nijak dlouze vysvětlovat. Jde o novodobý způsob komunikace mezi dvěma či více lidmi v reálném čase (to je také hlavní rozdíl oproti emailové komunikaci – kdy na odpověď déle čekáme, nekomunikujeme tedy v reálném čase).


Chatovat lze v současné době přes mnoho platforem, známý je například Messenger. Chatovací možnosti má ale také třeba aplikace Whatsapp či Viber. Online chat lze také využít přes aplikaci Skype. Tyto online chaty jsou zdarma – za aplikace není potřeba nic platit.

 

 

A funguje to?

Ano!  Nejedná si o žádný novodobý výstřelek, na mnoha místech už dávno chat takto pomáhá. Velmi dobrých výsledků pak dosahuje tato forma terapie u jedinců trpících panickými stavy, úzkostmi, stresovými poruchami, sociální fobií apod.


Výhody online chatové konzultace

 

 • Anonymita: Můžete zůstat schovaní za písmenky na klávesnici, což může být do začátku fajn hlavně proto, že třeba ještě nejste připravení o některých věcech mluvit s druhým z očí do očí.

 

 • Bezpečí a pohodlí domácího prostředí: Není třeba nikam dojíždět, odpadá taky stres z neznámého prostředí. Pro konzultaci přes chat si můžete vybrat vaše oblíbené místo, kde je vám dobře a kde se dokážete uvolnit.

 

 • Dostupnost: Ať už jste na služební cestě, na dovolené nebo vás starosti přepadly pozdě večer – právě online chat s psychologem může být dobrým a dostupným řešením. Termíny bývají flexibilnější, nemusíte nikam dojíždět, díky čemu šetříte svůj čas a vzhledem k tomu, že mnoho aplikací je dostupných i v chytrých telefonech, můžete si svého psychologa nosit doslova v kapse.

 

 • Odbourání zábran: Chat s psychologem tak může být vhodným prostředkem k překonání prvotního ostychu a navázání kontaktu s terapeutem.

 

 • Čas na přemýšlení: Znáte ten pocit, když něco řeknete a hned byste to nejradši vzali zpátky? Nebo tu chvíli ticha, která najednou nastane, když potřebujete nad odpovědí přemýšlet? Při chatování si svou odpověď můžete promýšlet, jak dlouho chcete, můžete mazat a přepisovat a hledat ta správná slova.

 


Každá mince má dvě strany, samozřejmě že chatové poradenství má i své nevýhody. V psaném textu se vytrácejí neverbální stránky komunikace (gesta, mimika, tón hlasu), což může být náročné pro vás i pro psychologa.  Chybí kontakt face to face – na druhou stranu, to je většinou právě ten důvod, proč si lidé konzultaci přes chat volí.

 TIP! Pokud chcete využít online poradenství a zároveň neztratit kontakt tváří v tvář, zkuste konzultaci hovorovou – přes Skype, WhatsApp či Viber.Psycholožka PhDr. Michaela Miechová vysvětluje: Takto u nás fungují hovorové konzultace

 

 

Psychologická poradna přes online chat? Tady můžete chatovat s psychologem:


Kde psychologickou konzultaci přes chat najít? Nestačí si jen stáhnout Skype či jinou aplikaci, psycholog tam jen tak nebude. K chatování s psychologem potřebujete online psychologickou poradnu.


My vám ukážeme, jak to chodí u nás, v naší poradně Mojra.cz. Ttu totiž dobře známe a díky našim spokojeným klientům víme, že se za ni můžeme zaručit.

 

 

Chatové konzultace v poradně Mojra.cz

Jak objednat? Krok za krokem:

1. Klikněte na tlačítko OBJEDNAT SE a zvolte některý z balíčků hovorové konzultace.

2. Vyberte si konkrétního psychologa a čas konzultace

3. Vyplňte všechny potřebné údaje, zejména způsob konzultace – Skype, Viber, WhatsApp

4. Do poznámky uvedete, že si přejete konzultaci v psané formě prostřednictvím chatu.

5. Objednávku odešlete a zaplaťte.

 

A je to – už se o nic nemusíte starat

V čase konzultace se pak přihlásíte do vámi vybrané aplikace a spojíte se s psychologem, resp. on s vámi. Pak už to probíhá tak, jak jste zvyklí u chatu – napíšete psychologovi, co vás trápí a on vám obratem poskytne zpětnou vazbu.

 

To nejlepší nakonec!

Nejlepší je, že kdykoli to budete cítit, můžete během chatové konzultace přejít k hovoru. Třeba, když z vás opadne první nervozita. Samozřejmě nemusíte, ale je dobré vědět, že tu možnost máte.

  

 

 

Nenechte překážky vyhrát a nečekejte, až bude situace ještě horší.

Vyzkoušejte online psychologickou konzultaci přes chat.Právě jste četli článek: Online poradenství: Psycholog přes chat

Komentáře

 • Připojte se do diskuze.
  Zadéjte Váš kometář.

 • Avatar
 • Eliška před 2 roky
  Eliška

  Mám delší problém skrz sebevědomí. Potřebovala bych pomoc.

 • Tým poradny Mojra.cz před 2 roky
  Tým poradny Mojra.cz

  Dobrý den, s problémem sebevědomí vám rád pomůže některý z našich psychologů. Svého psychologa si můžete vybrat zde https://mojra.cz/nasi-psychologove Případně nám napište do chatu v pravém dolním rohu stránky a my vám s výběrem vhodného psychologa velmi rádi pomůžeme. Tým poradny Mojra.cz

 • Standa před 2 roky
  Standa

  Dobrý den trápí spousta problémů které se dějí ve mně už dlouhodobě vždy si řeknu že už je dělat nebudu ale zase je dělám znovu de o to že když jsem ve vztahu chovám se strašně jde o to že nedokážu přijmout pravdu od přítelkyně a předhazuju jí co dělá špatně ona urážím se za každou blbost když není po mém nebo nedokážu ovládat své emoce nevím jak se vypořádat s tím že se prostě vše netoči kolem mě že má i své kamarády a rodinu že se nebude bavit jen se mnou a nebude na mě nalepená každý den chtěl bych s tím něco začít dělat a fungovat už jako dospělí člověk

 • Tým poradny Mojra.cz před 2 roky
  Tým poradny Mojra.cz

  Dobrý den, s vašimi problémy vám rád pomůže některý z našich psychologů. Vybrat si můžete buďto hovorovou nebo emailovou konzultaci, nebo konzultaci přes chat. Svého psychologa si můžete vybrat zde https://mojra.cz/nasi-psychologove Případně nám napište do chatu v pravém dolním rohu stránky a my vám s výběrem vhodného psychologa velmi rádi pomůžeme. Tým poradny Mojra.cz

 • Monika před rokem
  Monika

  Dobrý den. Jmenuji se Monika a je mi 12. Mám psychické problémy od té doby so jsem byla psychicky šikanovaná,bita páskem a posílala nahé fotky. Má setra na mě řvala několik hodin. Máma mě bila od 9ti let za bordel. Psychicky mě ve třídě šikanovali protože jsem tam přestoupila. Řekla sem to svému přiteli a on mi trochu pomohl od psychické šikany. Ale to už je půl roku ale stres se nahromadil a sebevědomí upadalo. Touhle dobou se cítím unavená jako kdybych 3 dny nespala i když sem naspala třeba 10 hodin. Myslela jsem si že je to podle počasí ale i když svítilo slunce bylo to hrozný. Nikdy jsem neměla a ani nemám pravé kamarády. Obvykle sem ta odstrčená se kterou se nikdo nebaví ale je potřebná na úkoly. Sebepoškozování nechybělo ale ulevilo se mi na malou chvíly. Byla bych ráda za pomoc. Díky přeji pěkný den

 • Tým poradny Mojra.cz před rokem
  Tým poradny Mojra.cz

  Dobrý den, Moniko, doporučíme Vám konzultaci s některým z našich psychologů. Můžete si promluvit přes Skype, telefon nebo zaslat dotaz formou emailové konzultace. S výběrem psychologa Vám rádi pomůžeme, stačí napsat do chatu v pravém dolním rohu stránky. Pokud jste ještě nedosáhla 15ti let, bude ke konzultaci potřeba souhlas zákonného zástupce. Tým poradny Mojra.cz

 • Vladimir před rokem
  Vladimir

  Mám problém se synem od mě partnerky.Je postižený ale nepřeje mě partnerce aby byla šťastná.Nechce aby se mnou žila.Partnerka mě opustila k vůli němu a chce abych čekal než mě bude chtít.pokud mě chtít nebude budeme spolu pouze přes telefon.Oba se milujeme ale podle ní to takhle nejde.Ona nemá na výběr takhle mě to řekla.

 • Tým poradny Mojra.cz před rokem
  Tým poradny Mojra.cz

  Dobrý den, Vladimíre, pokud si chcete o všem promluvit s psychologem, můžete si svého psychologa vybrat zde https://mojra.cz/nasi-psychologove Rádi vám s výběrem pomůžeme buďto přes chat nebo email/telefonicky. Konzultaci můžete mít online přes Skype, telefon nebo případně email... Tým poradny Mojra.cz

 • Lucie Jílková před rokem
  Lucie Jílková

  Dobrý den, myslím si že mám problém se vyrovnat s autonehodou, která ovlivnila můj zivot.

 • Tým poradny Mojra.cz před rokem
  Tým poradny Mojra.cz

  Dobrý den, s překonáním traumatu z autonehody vám jistě dokáže pomoci některý z našich psychologů - svého terapeuta si můžete vybrat zde: https://mojra.cz/nasi-psychologove/uzkosti-deprese Naše poradna funguje online - přes Skype, WhatsApp, Viber, telefon nebo emailem. Nabízíme také možnost konzultací přes chat. Pokud si budete chtít objednat konzultaci, můžete tak učinit v profilu konkrétního psychologa kliknutím na zelené políčko v tabulce s volnými termíny, nebo také jednoduše zde: https://mojra.cz/zakaznik/VlozitKonzulataci S výběrem odborníka, objednáním a jakýmikoliv dotazy vám rádi pomůžeme, stačí napsat do chatu v pravém dolním rohu stránky, na email poradna@mojra.cz, nebo telefonicky 731 226 690 S pozdravem Tým poradny Mojra.cz

 • Marcela před rokem
  Marcela

  Dobrý den s přítelem sem 9let vztah sním normálka ale delší dobou sennou nemá sex ani mně ne pohladí trvá to dlouho 10 měsíců před půl rokem jsem přítelovi projížděl telefon četl nebo čte povídky sexy nadpis :otec s dcerou dělá orál hrůza mám dceru 11, let na jiného otec tak můj přítel je cizí . zeptala jsem se ho a odpověděl že zvědavost no jo ale vůbec spolu nic nemáme nestojí mu když to skusim ale kolikrát jsem ho přistihla jak si to dělá sám a žádný problém neměla co mám dělat teď děkuji

 • Tým poradny Mojra.cz před rokem
  Tým poradny Mojra.cz

  Dobrý den, Marcelo, bohužel nedokážeme bez více informací říct, co za chováním partnera vězí. Doporučujeme zvážit konzultaci s psychologem. Tu můžete uskutečnit dvěma směry. Zaprvé si nejprve s odborníkem promluvíte sama a spolu s ním se zaměříte na zlepšení situace, co můžete udělat vy a jak zpracovat své pocity atd. Zadruhé pak doporučujeme párovou konzultaci s partnerem, při které budete přítomni oba. Psychologa si můžete vybrat zde https://mojra.cz/nasi-psychologove Případně nám napište do chatu v pravém dolním rohu stránky a my vám s výběrem vhodného psychologa velmi rádi pomůžeme. Tým poradny Mojra.cz

 • Kristýna před rokem
  Kristýna

  Dobrý den jmenuju se Kristýna je mi 15 let a posledních pár měsíců se chovám jinak hodně lidí si toho všimlo teda až na rodiče před nima se snažím chovat normálně ale občas to taky nejde a všichni se mě ptají Co mi je a já jim odpovím že je všechno ok protože vlastně ani nevím co mě trápí občas mám pocit že jsem všem ukradená a radši se jim vyhýbám a teď mám aj takovou divnou náladu že je mi všechno jedno teda až na mojí postavu kterou jsem teď začala hodně řešit a občas si přeju aby se mi něco stalo a byla bych dead :(

 • Tým poradny Mojra.cz před rokem
  Tým poradny Mojra.cz

  Dobrý den, Kristýno, Doporučujeme zvážit konzultaci s psychologem. Psychologa si můžete vybrat zde https://mojra.cz/nasi-psychologove Případně nám napište do chatu v pravém dolním rohu stránky a my vám s výběrem vhodného psychologa velmi rádi pomůžeme. Tým poradny Mojra.cz

 • Lola před 11 měsíci
  Lola

  Dobry den nedokazu se vyrovnat s chovanim sve matky a zen ve svem okoli.

 • Tým poradny Mojra.cz před 11 měsíci
  Tým poradny Mojra.cz

  Dobrý den, s tímto vám rádi pomůžeme, stačí se obrátit na naší podporu ať už telefonicky, emailem nebo přes chat v pravém dolním rohu stránky, kde vám doporučí vhodného psychologa. S pozdravem Tým poradny Mojra.cz


Podobné článkyNásilí na ženách: Rozhovor s Mgr. Adélou Segetovou

Násilí na ženách: Rozhovor s Mgr. Adélou Segetovou

Jaké pocity nejčastěji z dlouhodobého hlediska prožívají oběti domácího násilí či znásilnění? Jak to ovlivní jejich psychiku?Oběti domácího násilí zažívají celou paletu emocí. Mohou prožívat strach, hněv, smutek, apatii, ale také stud, naději, lásku či vinu. Tato různorodost pocitů souvisí s cyklem násilí, při kterém dochází ke střídání fáze klidu, zvyšování napětí a násilí. Rovněž díky tomu, že oběti domácího násilí ...

Pokračovat ve čtení

Násilí na ženách: jaké jsou varovné signály, charakteristiky, průběh, kde hledat pomoc, a co děti?

Násilí na ženách: jaké jsou varovné signály, charakteristiky, průběh, kde hledat pomoc, a co děti?

Násilí na ženách je jedním z nejčastějších způsobů porušování lidských práv. Statistiky hovoří jasně, nějakou formou násilí ze strany muže se setkalo až 35 % žen! A to není zahrnuto sexuální obtěžování. Čísla zvedá i pandemie koronaviru, kdy se významně zvýšil zájem o služby organizací pracující s obětmi domácího násilí, a to až o 60 %.Každým rokem u nás desítky žen přijdou o život právě následkem takového násilí....

Pokračovat ve čtení

Psychologie zločinu: Proč se z lidí stávají zločinci?

Psychologie zločinu: Proč se z lidí stávají zločinci?

Jsou vám tyto věty povědomé? Můžeme je poměrně často slyšet nebo číst v krimi zprávách a v novinách. Mohlo se vám to ale stát i na vlastní kůži, někdo z vašeho okolí, o kom jste si mysleli jen to nejlepší, udělal něco strašného. A teď nevíte, jestli máte tak příšerný čich na lidi, nebo to na sobě opravdu nedal znát. A můžete teď někomu plně důvěřovat? Těch hodných, slušných, bezproblémových a úspěšných, kteří jedn...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz


Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat Přehrát video