Jak přežít Valentýna, když jsme bez partnera?

http://blog.mojra.cz/post/44

Blíží se 14. únor a s ním spojený den sv. Valentýna. V obchodech vládne růžovo-červená barva, všude jsou vystavená srdíčka, plyšoví medvídci pro zamilované, květinářství jsou přeplněna růžemi, restaurace lákají svou nabídkou romantických večeří a hotely wellness pobyty pro páry. Sociální sítě jsou zaplněny dotazy na originální dárky pro partnera, sdílejí se zamilované fotky, mnohé ženy očekávají nabídku k sňatku, či plánují oznámit příteli těhotenství.


Den svatého Valentýna má své kořeny v anglosaských zemích a je spojen s legendou o knězi Valentýnovi, který vzdoroval římskému vládci Claudiovi II. a i přes jeho zákaz tajně oddával římské vojáky s milovanými dívkami. Kněz Valentýn byl zatčen a 14. února popraven, tento den byl později věnován oslavám jeho mučednictví, lásky a náklonnosti mezi partnery. Postupně začaly oslavy svátku zamilovaných pronikat i do evropských zemí, hlavně tedy z komerčních důvodů.


Každý se k oslavám dne sv. Valentýna staví jinak, jedni jsou nadšeni a plánují pro svého partnera různá překvapení, druzí naopak tento den zásadně odmítají a vnímají Valentýn jako pouhou komerci, případně jej naprosto ignorují. A pak jsou tady ti, kteří by jej chtěli slavit, ale nemají s kým, protože jsou single.


Jak přežít a užít si svátek zamilovaných, i když zrovna nemáme partnera?


Ne vždy máte to štěstí mít po svém boku vhodného partnera, jste delší dobu sama, případně jste se nedávno rozešla s přítelem a blížící se den sv. Valentýna vám na psychické pohodě nepřidá. Jestliže se trápíte a mrzí vás, že budete sama, nezoufejte! Kromě možnosti, že budete letos svátek zamilovaných ignorovat, je zde také šance, že si ho i bez partnera náležitě užijete.


Zde je několik tipů a rad, které by vám v tom mohly pomoci:


Den pro sebe


Valentýn je všeobecně oslavou lásky a zamilovanosti, proto se mějte ráda a v tento den si dovolte se hýčkat a rozmazlovat. Dopřejte si relaxační masáž, navštivte kosmetický salon, zajděte si do kina na film, který jste už dlouho chtěla vidět a vůbec neřešte, že půjdete sama, naopak si to užívejte.


Rozhýbejte se 

Místo večera stráveného na gauči u televize zvolte jakýkoliv druh pohybu, např. jógu, zumbu, pole dance apod. Nejenže tím prospějete svému tělu, ale díky endorfinům, které se při sportu vyplavují, budete v lepší psychické pohodě.


Dámská jízda 

Určitě máte kamarádku či kamarádky, které jsou zrovna taky single. Uspořádejte společně dámskou jízdu, věnujte se nákupům, poseďte u láhve vína, případně vyrazte na nějakou párty.


Pomáhejte 

Jste osamělá a cítíte se hrozně? Myslete na to, že jsou lidé, kteří jsou na tom hůře než vy. Navštivte např. nějakou charitativní akci či organizaci, která se zaměřuje na pomoc potřebným. Uvidíte, že vykonat dobrý skutek, jakkoli malý, vám zlepší náladu.


Obdarujte blízké i sebe sama 

Jestliže máte děti, věnujte den sv. Valentýna jim, kupte jim třeba čokoládu a jednu přiberte i pro sebe, určitě i ony vám vyrobí nějaké přáníčko, které vás pohladí u srdce. A pokud děti nemáte, kupte dáreček pro svého domácího mazlíčka, nejlepší kamarádku, rodiče.A rada na závěr? NETRAPTE SE! Přestože vám svátek zamilovaných připomíná každá výloha obchodu, jde jen o jeden den, který je v podstatě jako každý jiný a není potřeba upadat do zbytečných depresí, že zrovna letos jej nemáte s kým oslavit.Pokud se však dlouhodobě trápíte pocitem osamění, trpíte depresemi, pocity zmaru či méněcennosti, můžete se potýkat se závažnějším problémem, proto se nebojte a vyhledejte pomoc psychologa. 

Právě jste četli článek: Jak přežít Valentýna, když jsme bez partnera?

Komentáře

  • Připojte se do diskuze.
    Zadéjte Váš kometář.

  • Avatar

Podobné článkyONLINE NEVĚRA: Nový fenomén naší digitální doby

ONLINE NEVĚRA: Nový fenomén naší digitální doby

Partnerské vztahy prochází lepšími i horšími obdobími. Objevují se krize, hádky i neshody. Na dva je toho tak akorát. Co když se ale do vztahu přidá ještě někdo třetí? Nevěra. Velký strašák každého vztahu. Už dávno se však nejedná jen o tajné schůzky v hotelích či poměry v práci. Nová doba a technologie přinášejí neuvěřitelné možnosti, a to i v oblasti vztahů. Jak se s nástupem digitálních technologií proměňují naše v...

Pokračovat ve čtení

Valentýn: Svátek zamilovaných, nebo pouhá komerce?

Valentýn: Svátek zamilovaných, nebo pouhá komerce?

Blíží se nám 14. únor a s ním den sv. Valentýna – jedněmi oslavovaný, druhými zatracovaný. Jaká je historie oslav dne zamilovaných? Jde v tento den opravdu o lásku, nebo jen o pouhou komerci? Na to se podíváme v dnešním článku. Jak vznikl den svatého Valentýna? Oslavy dne svatého Valentýna mají původ v anglosaských zemích. V tento den si partneři každoročně vyznávají lásku a obdarovávají se maličkostmi – sladkosti, přáníčka s ...

Pokračovat ve čtení

Valentýn po rozchodu – zahrňte láskou SEBE!

Valentýn po rozchodu – zahrňte láskou SEBE!

Opět přichází nejrůžovější den v roce – svátek všech zamilovaných – Valentýn. Ačkoli se původně jedná o zahraniční svátek, v posledních letech se stává součástí i naší české kultury. A je jedno jestli ho vnímáte jenom jako komerční událost nebo jako skutečnou oslavu lásky, kam se podíváte vidíte srdíčka, lákavé pobyty pro dva, speciální valentýnské menu a slevy na všechny možné čokolády. Většinou už to člověk kolem ...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz


Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat Přehrát video