Jak přežít Valentýna, když jsme bez partnera?

http://blog.mojra.cz/post/44

Blíží se 14. únor a s ním spojený den sv. Valentýna. V obchodech vládne růžovo-červená barva, všude jsou vystavená srdíčka, plyšoví medvídci pro zamilované, květinářství jsou přeplněna růžemi, restaurace lákají svou nabídkou romantických večeří a hotely wellness pobyty pro páry. Sociální sítě jsou zaplněny dotazy na originální dárky pro partnera, sdílejí se zamilované fotky, mnohé ženy očekávají nabídku k sňatku, či plánují oznámit příteli těhotenství.Den svatého Valentýna má své kořeny v anglosaských zemích a je spojen s legendou o knězi Valentýnovi, který vzdoroval římskému vládci Claudiovi II. a i přes jeho zákaz tajně oddával římské vojáky s milovanými dívkami. Kněz Valentýn byl zatčen a 14. února popraven, tento den byl později věnován oslavám jeho mučednictví, lásky a náklonnosti mezi partnery. Postupně začaly oslavy svátku zamilovaných pronikat i do evropských zemí, hlavně tedy z komerčních důvodů.Každý se k oslavám dne sv. Valentýna staví jinak, jedni jsou nadšeni a plánují pro svého partnera různá překvapení, druzí naopak tento den zásadně odmítají a vnímají Valentýn jako pouhou komerci, případně jej naprosto ignorují. A pak jsou tady ti, kteří by jej chtěli slavit, ale nemají s kým, protože jsou single.Jak přežít a užít si svátek zamilovaných, i když zrovna nemáme partnera?


Ne vždy máte to štěstí mít po svém boku vhodného partnera, jste delší dobu sama, případně jste se nedávno rozešla s přítelem a blížící se den sv. Valentýna vám na psychické pohodě nepřidá. Jestliže se trápíte a mrzí vás, že budete sama, nezoufejte! Kromě možnosti, že budete letos svátek zamilovaných ignorovat, je zde také šance, že si ho i bez partnera náležitě užijete.Zde je několik tipů a rad, které by vám v tom mohly pomoci:


Den pro sebe


Valentýn je všeobecně oslavou lásky a zamilovanosti, proto se mějte ráda a v tento den si dovolte se hýčkat a rozmazlovat. Dopřejte si relaxační masáž, navštivte kosmetický salon, zajděte si do kina na film, který jste už dlouho chtěla vidět a vůbec neřešte, že půjdete sama, naopak si to užívejte.


Rozhýbejte se 

Místo večera stráveného na gauči u televize zvolte jakýkoliv druh pohybu, např. jógu, zumbu, pole dance apod. Nejenže tím prospějete svému tělu, ale díky endorfinům, které se při sportu vyplavují, budete v lepší psychické pohodě.


Dámská jízda 

Určitě máte kamarádku či kamarádky, které jsou zrovna taky single. Uspořádejte společně dámskou jízdu, věnujte se nákupům, poseďte u láhve vína, případně vyrazte na nějakou párty.


Pomáhejte 

Jste osamělá a cítíte se hrozně? Myslete na to, že jsou lidé, kteří jsou na tom hůře než vy. Navštivte např. nějakou charitativní akci či organizaci, která se zaměřuje na pomoc potřebným. Uvidíte, že vykonat dobrý skutek, jakkoli malý, vám zlepší náladu.


Obdarujte blízké i sebe sama 

Jestliže máte děti, věnujte den sv. Valentýna jim, kupte jim třeba čokoládu a jednu přiberte i pro sebe, určitě i ony vám vyrobí nějaké přáníčko, které vás pohladí u srdce. A pokud děti nemáte, kupte dáreček pro svého domácího mazlíčka, nejlepší kamarádku, rodiče.
A rada na závěr? NETRAPTE SE! Přestože vám svátek zamilovaných připomíná každá výloha obchodu, jde jen o jeden den, který je v podstatě jako každý jiný a není potřeba upadat do zbytečných depresí, že zrovna letos jej nemáte s kým oslavit.
Pokud se však dlouhodobě trápíte pocitem osamění, trpíte depresemi, pocity zmaru či méněcennosti, můžete se potýkat se závažnějším problémem, proto se nebojte a vyhledejte pomoc psychologa. 

Právě jste četli článek: Jak přežít Valentýna, když jsme bez partnera?

Komentáře

  • Připojte se do diskuze.
    Zadéjte Váš kometář.

  • Avatar

Podobné článkyVše, co potřebujete vědět, než se obrátíte na psychologa

Vše, co potřebujete vědět, než se obrátíte na psychologa

Toto je vše, co potřebujete vědět, než se obrátíte na psychologa. Nic víc, nic míň. Už žádné výmluvy, proč konzultaci stále oddalovat. Na první návštěvu psychologa se není potřeba nijak složitě připravovat. V dnešním článku vám položíme několik otázek, které byste si měli zodpovědět, než se k psychologovi vydáte. Jste připraveni?Proč?V úvodu první návštěvy vám psycholog nejspíše položí otázku: S čím za mnou přicházíte...

Pokračovat ve čtení

Mojráček radí dětem i rodičům

Mojráček radí dětem i rodičům

Mnozí si myslí, že dětský svět je bezstarostný, plný her a dobrodružství. Bohužel i děti mají své bolístky, svá trápení, před kterými je ani sebevíc milující rodič nedokáže uchránit. Nebo je třeba právě způsobí, ať už nevědomky, nebo úmyslně. Děti se s problémy neumí vypořádat tak, jako dospělí. Nemají tolik zkušeností a bojí se. Ruku na srdce, oni si někdy neví rady ani rodiče. Netuší, kde hledat pomoc, jak s dítětem o probl...

Pokračovat ve čtení

Deprese: Psycholog nebo psychiatr?

Deprese: Psycholog nebo psychiatr?

Smutek, splín, beznaděj a černota, která postupně prostupuje celým životem člověka. To je deprese. Určitě jste už o tomto onemocnění mnohé slyšeli, dost možná jste i vy sami někdy prohlásili, že máte depku. Depresivní ladění se mezi lidmi objevuje čím dál častěji, nejvíce se probouzí v sychravých podzimních měsících. Deprese není jen špatná nálada, je to nemoc, která patří do rukou odborníka. No jo, ale jakého? Měl by člověk s depre...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz


Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat Přehrát video