V zajetí chtíče: NYMFOMANIE

http://blog.mojra.cz/post/193

Ženy to v souvislosti se sexem nikdy neměly zrovna snadné. Muži se neustále chvástají, kolik vystřídali žen, že spí každou noc v jiné posteli a plácají se po rameni, jací že to nejsou borci. Když žena vystřídá více sexuálních partnerů, hned dostane nálepku prostitutky. Pokud se žena nespokojí s jedním (mnohdy nic moc) výkonem okamžitě je to nymfomanka. Ale zase tak jednoduché to není, nymfomanie není životní styl, který si vyberete, ale je to porucha, která vám dokáže pořádně zkomplikovat život. 


Nymfy – ženy uctívané i obávané


V řecké mytologii byly nymfy překrásné vodní, lesní a horské bohyně. Svým zpěvem nalákaly nejednoho pohledného muže, kterého potom utancovaly k smrti. Alespoň tak se to vypráví. Přestože se jich muži většinou obávali, Řekové jim budovali svatyně a přinášeli oběti.


Od dob, kdy lidé věřili v existenci bájných bytostí uplynulo spoustu času. Přesto se s nymfami můžeme setkat i dnes, dokonce v naprosto reálné podobě. Toto označení se totiž s velkou oblibou používá pro ženy, které projevují zvýšený zájem o sex, mají jednoduše neukojitelný apetit.


Co si budeme povídat, zvýšená sexuální potřeba u žen je zejména pro muže podezřelou záležitostí. Vždyť ženy jsou proslavené svými bolestmi hlavy nebo přehnanou cudností. Od nepaměti. Proto se na tu, která se sexu nevyhýbala pohlíželo už v minulosti skrze prsty. Nebylo nic jednoduššího, než ji označit za nemravu nebo prostitutku. V lepším případě za nemocnou, která potřebuje léčbu.

 


Věděli jste, že…


… v 18. století si lékaři mysleli, že nymfomanie souvisí s konzumací čokolády, čtením erotických románů a masturbací.


… běžná léčba nymfomanie spočívala v pouštění žilou nebo ledových lázních. O několik desítek let později pak lékaři s oblibou předepisovali ženám vibrátory, které jim měly pomoci sexuální touhu uspokojit.
 


Dnes již víme, že nymfomanie není ani normální, ani nemoc. Jde o poruchu označovanou jako psychická závislost na sexu, podle Mezinárodní klasifikace známou jako hypersexualita. A jako taková narušuje osobní komfortní zónu a běžné fungování v životě a partnerských vztazích.


Nymfomanie jako prokletí


Nadměrné sexuální nutkání a zvýšená potřeba sexu způsobuje ženě neustávající frustraci. Muži by jistě řekli, že žena, která není nikdy unavená, nebolí ji hlava a sex by chtěla vždy a všude je splněným přáním. Jenže jsou to právě muži, kteří nakonec nedokáží tempo nymfomanky ustát. A problémy jsou na světě. Partner pomalu ale jistě začne sex odmítat, partnerka si myslí, že už ho nepřitahuje. On si potřebuje jen na chvíli oddechnout. Ona však nedokáže svou touhu ovládat a je vysoce pravděpodobné, že uspokojení bude hledat jinde. Možná nechce být nevěrná, ale jednoduše si neumí pomoct.


Paradoxně zde se osvědčila metoda z dob minulých – dejte ženě vibrátor. Masturbace ve chvíli, kdy partner nemůže ukojit ženiny touhy má velkou naději na úspěch. Samozřejmě to není dlouhodobé řešení, protože je potřeba se vypořádat také s frustrací, možnými depresemi a dalšími dopady, které nymfomanie na ženině psychice zanechá – je nutné překonat závislost.


Psycholog nebo sexuolog?


Oba. Nymfomanie totiž může souviset s jiným psychickým problémem, proto je dobré se v rámci psychoterapie zaměřit na zjištění příčiny. Léčba závislostí na sexu se v mnohém podobá odvykací léčbě pro drogově závislé. Podstatou je změna chování a životního stylu tak, aby se potlačilo nutkání po droze. Velmi často se využívá kognitivně behaviorální terapie či skupinové terapie.


V některých případech může být léčba doplněna léky snižujícími hladinu pohlavních hormonů. Vždy je však potřeba, aby psycholog přistupoval ke klientovi individuálně.
Právě jste četli článek:  V zajetí chtíče: NYMFOMANIE

 

 

 

Komentáře

  • Připojte se do diskuze.
    Zadéjte Váš kometář.

  • Avatar

Podobné článkyNa vše sama… Jak přežít rozchod v těhotenství?

Na vše sama… Jak přežít rozchod v těhotenství?

Těhotenství. Období plné očekávání, příprav na miminko, radosti, ale také nečekaných zvratů. Psychika nastávající maminky je neustále namáhána bouří hormonů, časté jsou výkyvy nálad, kdy se žena v jedné chvíli usmívá a v druhé pláče nad bezvýznamnou reklamou v televizi. Důležitá je pro ni podpora partnera, mít se o koho opřít v momentech smutku, sdílet s ním své pocity a obavy. Bohužel ale ani během těhotenství se vzt...

Pokračovat ve čtení

Jak co nejrychleji najít psychologa

Jak co nejrychleji najít psychologa

Rozhodli jste se řešit své problémy s psychologem, ale nevíte, jak najít dobrého psychologa a hlavně takového, který se co nejvíce v daném tématu orientuje? Hledání psychologa, může být náročné. Internet je přeplněn různými referencemi, kamarádi vám také někoho doporučí, stejně tak praktický lékař a spousta jiných osob. Jenže co si budeme povídat, odborník na vztahy vám určitě s výchovou dítěte nepomůže a naopak těžko hledat r...

Pokračovat ve čtení

PSYCHOLOG PRO CIZINCE: Když s vámi terapeut hovoří v rodném jazyce

PSYCHOLOG PRO CIZINCE: Když s vámi terapeut hovoří v rodném jazyce

Představte si situaci, kdy se najednou ocitnete v cizí zemi, kde vám minimálně polovina obyvatel nerozumí. Ať už jste se vypravili do zahraničí studovat, pracovat nebo jste následovali hlas svého srdce a odstěhovali se za partnerem/kou…  Takováto životní změna není nikdy jednoduchá. Najednou jste v jiném prostředí, setkáváte se s lidmi s jinou mentalitou a kulturními zvyky, musíte se naučit dorozumět… Už jen ta představa může bý...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz


Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat Přehrát video