NEVĚRA PARTNERA: Co dělat, když z ní vzejde dítě?

http://blog.mojra.cz/post/182

V dnešní době se přízrak nevěry vznáší téměř nad každým vztahem, již dávno se nejedná o společenské tabu ba naopak, nevěra se stává jakýmsi moderním trendem. Partneři tímto způsobem reagují na různé krize, které vztah provází, ať už s vidinou útěku od problémů či mají pocit, že nevěra může nějakým způsobem jejich vztahu prospět. Ať tak či onak, je nevěra ve své podstatě velmi vážným problémem, který málokdo umí řešit. O to horší je situace, když z nevěry vzejde následek, který vám ji bude do konce života připomínat – dítě.


Proč jsou si partneři nevěrní?


Ženy jsou svým partnerům nevěrné většinou kvůli lásce, respektive jejímu nedostatku. Pokud je žena do partnera zamilovaná, dokáže svému muži ledacos odpustit, jakmile se však láska ze vztahu vytratí, ztratí i žena všechny zábrany a hledá štěstí jinde. Muži si na citové stránce vztahu nepotrpí tolik, jako ženy, většinou jim při nevěře jde pouze o sex, ne o lásku. Proto jim nedělá problém být nevěrný pokud:

- nemají dostatek sexu s partnerkou

- nudí se

- partnerka se změnila a již je nepřitahuje tolik, jako dříve

- byli odsunuti na druhou kolej např. kvůli narození dítěte

- milenka muži dává to, čeho se mu doma nedostává (uznání, pochopení…)

- jednoduše nedokáží svodům jiné ženy odolat


Následky nevěry


Dopustit se nevěry není nic těžkého, ovšem ne vždy nevěrný partner domyslí všechny následky, které bude jeho jednání na vztah mít. Mnoho partnerů, ať už žen či mužů, se s nevěrou nedokáží vyrovnat, proto vztah nekompromisně ukončí. V případě, kdy se vztah pokusí partneři i přes nevěru zachránit, je potřeba znovuobnovit důvěru, což nebývá lehké. Podvedený partner žije v neustálé obavě z toho, že se situace bude opakovat, což má neblahý dopad na jeho psychiku a celkové fungování vztahu. Partnerství trpí také po sexuální stránce, mohou se objevit negativní pocity či odmítání spát ve stejné posteli jako milenka apod. Nevěrný partner v rámci obnovy vztahu mnohdy na partnerku tlačí, chce prostřednictvím sexu vše napravit, čímž ovšem situaci spíše zhoršuje než naopak. Existují však i výjimky, kdy nevěra „pomohla“ sexuální život partnerů vylepšit. Nezanedbatelný je také dopad nevěry na děti, které jakékoliv problémy v rodině nesou velice těžce, často svalují vinu na sebe apod.


Milenka čeká dítě!


Jestliže si myslíte, že vás nic horšího, než nevěra partnera nemůže potkat, mýlíte se. Existuje jeden případ, který předčí všechny vaše noční můry, a to tehdy, když milenka vašeho muže otěhotní. Nejeden vztah tuto situaci neustál a rozpadl se. Je to pochopitelné, milenčino dítě bude neustále jitřit staré rány, bude důkazem partnerovy zrady. Nehledě na to, že zatíží vaši rodinu nejen finančně, ale také emocionálně. Co řeknete svým dětem, kde se vzal jejich nevlastní sourozenec? Nebude si milenka uzurpovat vašeho partnera pod záminkou styku s dítětem? Neobnoví se milenecký vztah? A nebude si partner jednou vyčítat, že netráví i s tímto potomkem dostatek času? Jedna otázka střídá druhou a vy nevíte, jak se rozhodnout. V tomto vám bohužel nikdo nebude schopen říct jediné správné řešení, ono totiž žádné univerzální neexistuje.


Je důležité odpovědět si na několik zásadních otázek a teprve potom se definitivně rozhodnout, jak se vztahem naložíte:


Jste schopni partnerovi odpustit?


Nebudete mu vztah s milenkou donekonečna vyčítat?


Jste schopni překousnout, když bude trávit čas i s dítětem milenky?

Nebudete žárlit na milenku, zvládnete důvěřovat partnerovi?


Pokud stojí oba partneři o záchranu vztahu, musí si nastavit určitá pravidla a být k sobě naprosto upřímní. Nezapomínejte také na děti, vysvětlete jim celou situaci co nejlépe, ujistěte je, že i když budou mít nového sourozence, nikdy nebudou odsunuti do pozadí atd.


Jak může při nevěře pomoci psycholog?


Jestliže žádné pokusy ani rady nepomáhají, ale oba partneři i tak stojí o záchranu vztahu, je namístě vyhledat odbornou pomoc. Psycholog s vámi podrobně rozebere celou situaci, zaměří se na hledání příčin nevěry a následně vám poskytne psychickou oporu. Mimo jiné nabídne objektivní pohled na věc a v důsledku toho vám může pomoci rozhodnout se, zda má cenu ve vztahu setrvat, nebo zda byste jej měli raději ukončit. Konečné a definitivní rozhodnutí je pak samozřejmě na vás. Kromě toho ve spolupráci s psychologem můžete zapracovat na vašem sebevědomí, na možnostech, jak v budoucnu nevěrám partnera přecházet, jak se odpoutat od negativních emocí, nenávisti vůči milence a jejímu dítěti a mnoho dalšího.Právě jste četli článek: Nevěra partnera: Co dělat, když z ní vzejde dítě? 

Komentáře

  • Připojte se do diskuze.
    Zadéjte Váš kometář.

  • Avatar

Podobné článkyPsychologie masových vrahů

Psychologie masových vrahů

Zlo. Entita, která v nás odpradávna vyvolává strach, ale také nás do jisté míry fascinuje. Někoho více, jiného méně. Vezměte si například horory, plné děsuplných scén. Vraždící monstrum zabije celou skupinu lidí. Násilně, brutálně, se spoustou krve. Sedíte jako na trní a ani nedýcháte napětím. Film skončí, světla se rozsvítí a z vás postupně všechen strach a dozvuk krvavých scén opadne. Jenže. Zlo je více reálné, než tušíte. Mů...

Pokračovat ve čtení

DÁRKOVÉ POUKAZY MOJRA.CZ: Darujte psychickou pohodu

DÁRKOVÉ POUKAZY MOJRA.CZ: Darujte psychickou pohodu

Výběr dárků je odpradávna náročnou disciplínou. Neustále nás pronásledují otázky, co by si obdarovaný přál, čím mu uděláme radost, co využije? Děsí nás představa, že náš dárek bude totálním přešlapem, něčím, co skončí v lepším případě zapomenuto na dně skříně, v horším rovnou v popelnici. Trefit se každému do vkusu, zejména co se kosmetiky, oblečení apod. týče je skoro nemožné. K tomu ještě toužíme, aby zrovn...

Pokračovat ve čtení

ADVENT: Období klidu, nebo nejvíce stresující část roku?

ADVENT: Období klidu, nebo nejvíce stresující část roku?

Advent. Pomalu, ale jistě se dostáváme do vánoční nálady, zdobíme dům, pečeme cukroví. Podle tradice je adventní čas dobou radostného očekávání, rozjímání a dobročinnosti. S rozsvícením první svíčky na adventním věnci bychom se měli zklidnit a zpomalit své osobní i pracovní tempo. Tak to alespoň fungovalo ještě za dob našich babiček a prababiček. Naši předci intenzivně pracovali po celý rok. Museli se postarat o hospodářství, zajistit př...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz


Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat Přehrát video