Kolik stojí sezení u psychologa

http://blog.mojra.cz/post/194

„Tak jsem se rozhodla jít k psychologovi, ale mám strach, aby mě ty konzultace nepřivedly na mizinu…“ četla jsem nedávno v jedné internetové diskuzi. Peníze dnes vládnou světem a pokud jste se nenarodili do zlaté kolébky, zvažujete každou svou investici.


Za kadeřníka, kosmetiku, nové oblečení, auta, elektroniku a další věci jsme schopni utratit měsíčně nemalé peníze. Investici do toho nejdůležitějšího – psychického zdraví – si ale několikrát dobře promyslíme. Možná je to proto, že si nechceme problémy připustit. Nebo si myslíme, že na ně stačíme sami. A samozřejmě nechceme být nikým označeni za blázna. Vždyť stačí, aby nás někdo viděl od psychologa odcházet a už si na nás začnou ukazovat. Jenže psychologickou pomoc nepotřebují jen duševně nemocní, ale i ti, kterým problémy jednoduše přerostly přes hlavu a rada kamarádů jim nestačí.


Zkrátíme to. Rozhodli jste se objednat u psychologa a tečka. Jenže proč má jeden soukromý psycholog úplně jinou cenu než druhý? A je nižší cena konzultace známkou méně kvalitní péče? Pojďme se podívat, jak to s těmi cenami psychologických konzultací je a na co si dát pozor.


Jiný kraj, jiný mrav…


Ceny neustále stoupají, a zatímco jste před deseti lety zaplatili za konzultaci u psychologa v průměru 300 Kč, před dvaceti lety dokonce okolo 150 Kč, dnes u něj necháte podstatně vyšší částku. Záleží také na tom, ve kterém městě budete poradnu navštěvovat.


Cena za psychoterapii je ovlivňována mnoha faktory. Ať už je to životní, respektive finanční úroveň dané lokality, náklady spojené s konzultací apod. V psychologii však levné rozhodně neznamená horší. A naopak vysoká cena není zárukou kvality. Při výběru psychologa byste se neměli ohlížet pouze na cenu. Na co si dát při hledání psychologa pozor a jak správně vybrat psychologa si můžete přečíst v článku Jak najít dobrého psychologa.


Pro představu jsme připravili menší srovnání cen psychologů ve třech největších městech ČR. Uvedené ceny jsou vždy za 50 minut konzultace v kamenné poradně.


Psycholog - ceny Ostrava

V tomto průmyslovém městě se drží s cenami konzultací ještě vcelku nízko. Za individuální konzultaci zde zaplatíte od 500 do 850 Kč. Návštěva v partnerské, manželské nebo rodinné poradně vás vyjde na 590–1300 Kč.


Psycholog - ceny Brno

V Brně se ceny psychologů pohybují v rozmezí 500–1000 Kč za konzultaci pro jednoho člověka. Párová a rodinná terapie vychází na 900–1500 Kč, opět za necelou hodinu rozhovoru s psychologem.


Psycholog - ceny Praha

Jak jistě očekáváte, bude cena za  sezení u psychologa v Praze podstatně vyšší. Za jednu individuální konzultaci s psychologem zaplatíte většinou okolo tisícovky, v urgentních případech nebo mimo objednací dobu až 5000 Kč. Párová terapie vás může vyjít na 1200–1800 Kč. A pokud řešíte rodinné problémy, např. s tchyní a tchánem, připravte se na to, že padesáti minutová terapie vás může stát až 2000 Kč.

 

Stále více psychologů se dnes snaží svým klientům vyjít vstříc a nabízejí možnosti konzultací po telefonu. Zajímavé je, že si někteří za tuto službu účtují nadstandardní poplatky. A tak vás osobní setkání s psychologem může vyjít na 500 Kč a telefonický hovor až na 800 Kč. A jsou i takové poradny, které si účtují hovor s klientem od minuty. To je sice fajn v případě, kdy chcete jen rychlou desetiminutovku, ale na druhou stranu, když se zapomenete, může vás to stát pořádný balík.


Ceny konzultací v online psychologické poradně Mojra.cz


Jistě vás v tuto chvíli napadlo, kam tím vším míříme? Zůstaňme tedy ještě chvíli u srovnávání, abychom si přiblížili, jak je to s cenami v naší online poradně.


Pokud se rozhodnete pro konzultaci s psychologem v poradně Mojra.cz vyjde vás hodinový rozhovor na 699 Kč. Ano, správně. Délka sezení je u nás o 20% delší než ve většině poraden v České republice, které nabízejí klientům 50 minut s psychologem. Kromě toho nemusíte nikam dojíždět, vše probíhá z pohodlí vašeho domova.


V případě, že potřebujete jen rychlou radu, můžete si objednat pouze 30 minutovou konzultaci, kde je cena podstatně nižší. A jestliže patříte k těm, kteří se umí lépe ze svých pocitů vypsat, mysleli jsme i na vás a za 299 Kč vám nabízíme možnost emailové konzultace.


Kompletní ceník našich konzultací naleznete zde.


Oproti jiným poradnám pak nerozlišujeme, zda se jedná o konzultaci individuální, párovou nebo rodinnou. Cena se odvíjí od vámi zvolené délky konzultace, ne od počtu osob, které se jí zúčastní.

 

Pokud se rozhodnete pro online konzultaci s některým z psychologů poradny Mojra.cz, vždy se setkáte s profesionálním přístupem. Konzultaci si objednáte jednoduše na stránkách www.mojra.cz, která podporuje i mobilní verzi, tudíž máte psychologa v podstatě na dosah ruky, kdykoli a odkudkoli. Neodkládejte řešení svých problémů na později, i sebemenší drobnost může postupem času narůst do obrovských rozměrů, často s fatálními důsledky.Právě jste četli článek:  Kolik stojí sezení u psychologa

Komentáře

  • Připojte se do diskuze.
    Zadéjte Váš kometář.

  • Avatar

Podobné článkyVýkyvy nálad aneb Když jsou emoce nezvladatelné

Výkyvy nálad aneb Když jsou emoce nezvladatelné

Každý někdy zažil ten stav, kdy máte zničehonic chuť do něčeho kopnout, zařvat z plných plic, lehnout si na zem a třískat pěstmi jako malé dítě. Hněv a vztek však za chvíli odezní a zase můžete fungovat jako obvykle. Jenže… Jsou i tací, u kterých tato emoční nestálost přetrvává, stupňuje se a značně znepříjemňuje život. A v tu chvíli nejde jen o náladovost, ale o vážný problém.Co je to emoční labilita? Hněv, radost, vztek i nervozi...

Pokračovat ve čtení

Manželská poradna: Když chcete dát vztahu ještě šanci

Manželská poradna: Když chcete dát vztahu ještě šanci

Byla to láska jako trám, všichni vám ji záviděli. Pak se ale něco zásadního pokazilo, možná z ničeho nic, možná jste k tomu dospěli postupně. Přestalo vám to fungovat, ale láska tak úplně nezmizela. Nevíte si rady a chcete pro záchranu vztahu udělat cokoliv? Pak vyhledejte manželskou poradnu. Kdy navštívit manželskou poradnu? Mezi nejčastější problémy, kvůli kterým přestává manželství fungovat patří nevěra, nefunkční komunikace, odcize...

Pokračovat ve čtení

PODPANTOFLÁK aneb Když žena vládne muži

PODPANTOFLÁK aneb Když žena vládne muži

Vaří, pere, uklízí. Že by prototyp dokonalého muže? Ano, pokud zůstane jen u tohoto vypomáhání v domácnosti. Jakmile však muž musí povinně trávit večery doma, víkendy jedině u tchyně místo na pivu s kamarády, do výběru dovolené nemá co mluvit, výplatu odevzdává mezi dveřmi manželce a na vše musí nejprve získat svolení své ženy, není to pan Dokonalý, ale pan Podpantoflák!Zoufalec i rukojmíPodpantoflákem se muž nenarodí, podpatnoflákem ...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz


Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat Přehrát video