Kolik stojí sezení u psychologa

http://blog.mojra.cz/post/194

„Tak jsem se rozhodla jít k psychologovi, ale mám strach, aby mě ty konzultace nepřivedly na mizinu…“ četla jsem nedávno v jedné internetové diskuzi. Peníze dnes vládnou světem a pokud jste se nenarodili do zlaté kolébky, zvažujete každou svou investici.


Za kadeřníka, kosmetiku, nové oblečení, auta, elektroniku a další věci jsme schopni utratit měsíčně nemalé peníze. Investici do toho nejdůležitějšího – psychického zdraví – si ale několikrát dobře promyslíme. Možná je to proto, že si nechceme problémy připustit. Nebo si myslíme, že na ně stačíme sami. A samozřejmě nechceme být nikým označeni za blázna. Vždyť stačí, aby nás někdo viděl od psychologa odcházet a už si na nás začnou ukazovat. Jenže psychologickou pomoc nepotřebují jen duševně nemocní, ale i ti, kterým problémy jednoduše přerostly přes hlavu a rada kamarádů jim nestačí.


Zkrátíme to. Rozhodli jste se objednat u psychologa a tečka. Jenže proč má jeden soukromý psycholog úplně jinou cenu než druhý? A je nižší cena konzultace známkou méně kvalitní péče? Pojďme se podívat, jak to s těmi cenami psychologických konzultací je a na co si dát pozor.


Jiný kraj, jiný mrav…


Ceny neustále stoupají, a zatímco jste před deseti lety zaplatili za konzultaci u psychologa v průměru 300 Kč, před dvaceti lety dokonce okolo 150 Kč, dnes u něj necháte podstatně vyšší částku. Záleží také na tom, ve kterém městě budete poradnu navštěvovat.


Cena za psychoterapii je ovlivňována mnoha faktory. Ať už je to životní, respektive finanční úroveň dané lokality, náklady spojené s konzultací apod. V psychologii však levné rozhodně neznamená horší. A naopak vysoká cena není zárukou kvality. Při výběru psychologa byste se neměli ohlížet pouze na cenu. Na co si dát při hledání psychologa pozor a jak správně vybrat psychologa si můžete přečíst v článku Jak najít dobrého psychologa.


Pro představu jsme připravili menší srovnání cen psychologů ve třech největších městech ČR. Uvedené ceny jsou vždy za 50 minut konzultace v kamenné poradně.


Psycholog - ceny Ostrava

V tomto průmyslovém městě se drží s cenami konzultací ještě vcelku nízko. Za individuální konzultaci zde zaplatíte od 500 do 850 Kč. Návštěva v partnerské, manželské nebo rodinné poradně vás vyjde na 590–1300 Kč.


Psycholog - ceny Brno

V Brně se ceny psychologů pohybují v rozmezí 500–1000 Kč za konzultaci pro jednoho člověka. Párová a rodinná terapie vychází na 900–1500 Kč, opět za necelou hodinu rozhovoru s psychologem.


Psycholog - ceny Praha

Jak jistě očekáváte, bude cena za  sezení u psychologa v Praze podstatně vyšší. Za jednu individuální konzultaci s psychologem zaplatíte většinou okolo tisícovky, v urgentních případech nebo mimo objednací dobu až 5000 Kč. Párová terapie vás může vyjít na 1200–1800 Kč. A pokud řešíte rodinné problémy, např. s tchyní a tchánem, připravte se na to, že padesáti minutová terapie vás může stát až 2000 Kč.

 

Stále více psychologů se dnes snaží svým klientům vyjít vstříc a nabízejí možnosti konzultací po telefonu. Zajímavé je, že si někteří za tuto službu účtují nadstandardní poplatky. A tak vás osobní setkání s psychologem může vyjít na 500 Kč a telefonický hovor až na 800 Kč. A jsou i takové poradny, které si účtují hovor s klientem od minuty. To je sice fajn v případě, kdy chcete jen rychlou desetiminutovku, ale na druhou stranu, když se zapomenete, může vás to stát pořádný balík.


Ceny konzultací v online psychologické poradně Mojra.cz


Jistě vás v tuto chvíli napadlo, kam tím vším míříme? Zůstaňme tedy ještě chvíli u srovnávání, abychom si přiblížili, jak je to s cenami v naší online poradně.


Pokud se rozhodnete pro konzultaci s psychologem v poradně Mojra.cz vyjde vás hodinový rozhovor na 699 Kč. Ano, správně. Délka sezení je u nás o 20% delší než ve většině poraden v České republice, které nabízejí klientům 50 minut s psychologem. Kromě toho nemusíte nikam dojíždět, vše probíhá z pohodlí vašeho domova.


V případě, že potřebujete jen rychlou radu, můžete si objednat pouze 30 minutovou konzultaci, kde je cena podstatně nižší. A jestliže patříte k těm, kteří se umí lépe ze svých pocitů vypsat, mysleli jsme i na vás a za 299 Kč vám nabízíme možnost emailové konzultace.


Kompletní ceník našich konzultací naleznete zde.


Oproti jiným poradnám pak nerozlišujeme, zda se jedná o konzultaci individuální, párovou nebo rodinnou. Cena se odvíjí od vámi zvolené délky konzultace, ne od počtu osob, které se jí zúčastní.

 

Pokud se rozhodnete pro online konzultaci s některým z psychologů poradny Mojra.cz, vždy se setkáte s profesionálním přístupem. Konzultaci si objednáte jednoduše na stránkách www.mojra.cz, která podporuje i mobilní verzi, tudíž máte psychologa v podstatě na dosah ruky, kdykoli a odkudkoli. Neodkládejte řešení svých problémů na později, i sebemenší drobnost může postupem času narůst do obrovských rozměrů, často s fatálními důsledky.Právě jste četli článek:  Kolik stojí sezení u psychologa

Komentáře

  • Připojte se do diskuze.
    Zadéjte Váš kometář.

  • Avatar

Podobné článkySoukromý psycholog vs. psycholog na pojišťovnu

Soukromý psycholog vs. psycholog na pojišťovnu

Rozhodli jste se vyhledat pomoc psychologa, ale neumíte se rozhodnout, zda si vybrat soukromou poradnu, nebo tu, kde vám konzultaci uhradí pojišťovna? Vše má svá pro a proti, pojďme se tedy podívat na to, co vám může soukromý psycholog oproti „veřejného“ nabídnout. Třeba vám to ulehčí rozhodování.Když terapii proplácí pojišťovnaNěkteří lidé jednoduše nemají dostatek financí na to, aby si mohli zaplatit terapii u soukromého psychologa. Nebo se jim zdá...

Pokračovat ve čtení

V zajetí chtíče: NYMFOMANIE

V zajetí chtíče: NYMFOMANIE

Ženy to v souvislosti se sexem nikdy neměly zrovna snadné. Muži se neustále chvástají, kolik vystřídali žen, že spí každou noc v jiné posteli a plácají se po rameni, jací že to nejsou borci. Když žena vystřídá více sexuálních partnerů, hned dostane nálepku prostitutky. Pokud se žena nespokojí s jedním (mnohdy nic moc) výkonem okamžitě je to nymfomanka. Ale zase tak jednoduché to není, nymfomanie není životní styl, který si vyberete, ale je to porucha, kter...

Pokračovat ve čtení

SMÍŠENÁ DEPRESIVNĚ ÚZKOSTNÁ PORUCHA: Deprese, nebo úzkost? Obojí!

SMÍŠENÁ DEPRESIVNĚ ÚZKOSTNÁ PORUCHA: Deprese, nebo úzkost? Obojí!

Napadají vás zoufalé otázky? Pociťujete strach, ale neumíte blíže specifikovat čeho se bojíte? Jste neklidní, nervózní, svírá se vám hrdlo? Myslíte si, že nejspíš omdlíte, nebo zešílíte? K tomu všemu jste také neustále unavení, smutní a připadá vám, že už se nikdy nebudete z ničeho radovat? Dvojí příznaky, jedna diagnóza – smíšená depresivně úzkostná porucha. Co je to úzkost?Úzkost můžeme z psychologického hlediska definovat...

Pokračovat ve čtení

Psychologové portálu Mojra.cz


Štítky


Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat Přehrát video